Plany produkcyjne dwóch nowych modeli Audi serii Q

Plany produkcyjne dwóch nowych modeli Audi serii Q11.04.2017
Audi powiększa swoją gamę modelową o dwa nowe modele serii Q i ogłasza miejsca ich produkcji. Audi Q8, począwszy od roku 2018 wytwarzane będzie w Bratysławie na Słowacji, a pierwsze Audi Q4 zjedzie z taśmy w roku 2019, w fabryce w węgierskim Gyor.

„Dwa zupełnie nowe modele serii Q wytwarzane będą w fabrykach istniejącej już sieci produkcyjnej, zwiększając w ten sposób naszą konkurencyjność w niezwykle ważnym segmencie pojazdów” - mówi członek zarządu Audi AG ds. produkcji i logistyki, prof. dr Hubert Waltl.

Wprowadzając na rynek Audi Q8, koncern z Ingolstadt tworzy nowy segment w klasie wyższej. SUV segmentu premium o wyglądzie coupé, to doskonałe połączenie przestrzeni, emocjonalnej stylistyki, najnowszej techniki systemów wsparcia kierowcy i rozbudowanych systemów infortainment. Model ten będzie produkowany w Bratysławie, począwszy od roku 2018. Z taśm słowackiej fabryki, już od roku 2005 zjeżdża Audi Q7. Wytwarzana jest tam druga generacja tego dużego SUV’a oraz jego wersja S i wersja hybrydowa typu plug-in, Audi Q7 e–tron.

Audi Q

W roku 2019, w Audi Hungaria w Győr, rozpocznie się produkcja Audi Q4. Ten zupełnie nowy model wprowadza cztery pierścienie do segmentu samochodów Compact Utility Vehicles (CUV). Sportowe Audi Q4, ze swoją sylwetką typu coupé, pozycjonowane będzie pomiędzy Audi Q3 a Q5. Ponadto, od roku 2018, Audi Hungaria przejmie produkcję kompaktowego SUV-a Audi Q3, który teraz wytwarzany jest w hiszpańskim zakładzie w Martorell.

Źródło: Audi