Prototyp Audi e-tron na zlocie nad jeziorem Worthersee

Prototyp Audi e-tron na zlocie nad jeziorem Worthersee09.05.2018
Od 9 do 12 maja, nad jeziorem Worthersee odbędzie się kolejny zlot GTI, a na nim pojawi się prototyp Audi e-tron. Audi e-tron holuje przyczepę, na której umieszczono koncepcyjne Audi e-tron Vision Gran Turismo.

Od 9 do 12 maja, nad jeziorem Wörthersee odbędzie się kolejny zlot GTI, a na nim pojawi się prototyp Audi e-tron. Sportowy, elektryczny SUV, który na przyczepie holować będzie koncepcyjne Audi e-tron Vision Gran Turismo, zademonstruje tu swe doskonałe cechy użytkowe.

W tym roku, zlot GTI nad jeziorem Wörthersee odbędzie się po raz trzydziesty siódmy. Jak za każdym razem, większość jego uczestników i fanów pojawi się na miejscu jeszcze przed oficjalnym rozpoczęciem imprezy. Dołączy do nich również Audi. Cztery pierścienie przybędą do austriackiego Reifnitz ze swym pierwszym w pełni elektrycznym modelem – prototypem Audi e-tron.

Audi e-tron
Audi e-tron

Elektryczny SUV, pokryty specjalnym, nawiązującym do wysokonapięciowego napędu kamuflażem, zademonstruje swą przydatność w codziennym użytkowaniu. Oprócz jego dużego zasięgu ponad 400 km (wg standardów cyklu WLTP) oraz elektrycznego napędu na cztery koła quattro zapewniającego wysoką wydajność w każdym terenie, opcjonalny hak holowniczy oferuje nowe możliwości korzystania z tego elektrycznego samochodu – np. do celów sportu i rekreacji.

Prototyp na przyczepie transportować będzie koncepcyjny model Audi e-tron Vision Gran Turismo. Stworzony pierwotnie w grze komputerowej – wirtualnych wyścigach na PlayStation 4, nabrał teraz realnych kształtów i pojawił się podczas wyścigów samochodów elektrycznych serii Formuła E. Od wyścigu w Rzymie, Audi e-tron Vision Gran Turismo służy tam jako wyścigowa taksówka.

Źródło: Audi