Stół do gry w piłkarzyki Audi Design

Stół do gry w piłkarzyki Audi Design15.07.2008
Język formy piłkarzyków Audi Design jest zgodny z filozofią Audi Automobil Design - bez przejmowania elementów i form z poszczególnych modeli samochodów. "Każdy produkt zaprojektowany przez Audi Design Team powinien być ...

...natychmiast rozpoznawalny, nie wyglądając przy tym jak przerobiony samochód" – powiedział Carsten Monnerjan, szef Konzept Design z Monachium. "Obiekt otrzymuje odpowiednio przetransponowane cechy abstrakcyjne, które nadają mu wygląd typowy dla Audi, lecz nie zamieniają go w samochód."

Kształt stołu do piłkarzyków jest zupełną nowością: futurystyczno-nowoczesny wygląd pozwala wyobrazić sobie stylistykę przyszłości. "Dynamiczny charakter piłkarzyków Audi Design stwarza podczas gry atmosferę jak na nowoczesnym i atrakcyjnym pod względem architektonicznym stadionie piłkarskim" – dodaje Monnerjan.

Stół do gry w piłkarzyki Audi Design 1 Cechy typowe dla Audi Design: funkcjonalny język formy podkreśla dynamiczną optykę piłkarzyków, czyste linie otaczają płynne płaszczyzny. Zaprojektowany obiekt jest niezwykle elegancki, co stanowi rzadko spotykaną cechę stołów do gry w piłkarzyki. Oglądający ma ochotę go wypróbować – tak, jakby miał przed sobą rasowy samochód sportowy.

Płaski korpus w formie trapezu, zakończony od zewnątrz listwą aluminiową biegnącą dookoła stołu, sprawia wrażenie, jakby unosił się nad nogami w formie ramy. Także figury piłkarzyków zostały specjalnie zaprojektowane. Zgodnie z aktualnymi trendami ilość kolorów zredukowano do białego i antracytowo-metalicznego. Matowe i błyszczące płaszczyzny oraz delikatnie szczotkowana listwa aluminiowa podkreślają elegancję stołu. Jedynie trawa wykonana przez frezowanie z jednej płyty akrylu jest i pozostanie jaskrawo zielona, tak jak na najlepszych stadionach świata.

Piłkarzyki Audi Design były projektowane przez rok w ścisłej współpracy z działami odpowiedzialnymi za stylistykę produktu, wnętrza, kolorystyki i wyposażenia. Ten designerski obiekt można uważać za analogię do studiów stylistycznych samochodów Audi, które pozwalają ujrzeć, jak będą wyglądały przyszłe produkty. "Piłkarzyki Audi pod względem designu naprawdę nam się udały, wyglądają dobrze, nawet gdy ustawi się je do góry nogami" – chwali Monnerjan pracę zespołu stylistów.

Dla zespołu Audi Design, partnera wielu znanych zespołów piłkarskich, stworzenie ulubionego rozrywkowego "sprzętu sportowego", który idealnie wpasowałby się w język formy Audi, było szczególnym wyzwaniem. Rezultatem prac jest produkt, który może śmiało mierzyć się z najwyższej jakości produktami dostępnymi na rynku.

Źródło: Audi