Audi A4 jest najładniejszym samochodem roku

Audi A4 jest najładniejszym samochodem roku10.10.2008
Audi stało się już seryjnym zwycięzcą w plebiscycie czytelników "Auto Bild Design Award": Po Audi TT w 2006 roku i Audi R8 rok później czytelnicy wybrali Audi A4 "najładniejszym samochodem roku 2008", a tym samym ogólnym zwycięzcą głosowania.

Ponadto A4 wygrało w kategorii „limuzyny i kombi” pozostawiając konkurentów daleko w tyle. W kategorii „samochody małe i kompaktowe” Audi A3 również nie dało szans rywalom, podobnie jak Audi Q5 w kategorii „samochody sportowe i SUVy”.

W plebiscycie na najlepszą stylistykę udział wzięło ponad 42.000 czytelników niemieckiego czasopisma „Auto Bild”, którzy wybierali spośród ponad 100 samochodów w siedmiu kategoriach. Magazyn rozdaje wyróżnienia od 2006 roku. Od tego czasu co roku zwycięstwo ogólne należy do Audi. W tym roku Audi Q5, jeszcze przed prowadzeniem na rynek, zdecydowanie zwyciężyło w kategorii samochodów terenowych i SUVów. Także w ogólnym głosowaniu na najładniejszy samochód ogromna liczba głosów otrzymanych przez Q5 uplasowała ten model na trzecim miejscu.

Pod względem „udoskonalenia produktu” Audi A3 zyskało uznanie czytelników i otrzymało ponad 23 procent głosów. Pasmo sukcesów Audi uzupełnia drugie miejsce Audi A1 project quattro w kategorii „samochody studyjne i koncepcyjne”. Nagrody z rąk Redaktora Naczelnego Auto Bild – Bernda Wieganda odebrał Rupert Stadler, Prezes Zarządu AUDI AG podczas Salonu Samochodowego w Paryżu.

Źródło: Audi