Audi RS5 Cabriolet - premiera na żywo w Internecie

Audi RS5 Cabriolet - premiera na żywo w Internecie03.09.2012
Audi przygotowuje „hardkorową” wersję RS5 swojego kabrioletu A5. Jednak ciekawy jest nie tylko sam model, lecz także sposób, w jaki zostanie przedstawiony międzynarodowej publiczności. Audi RS5 Cabriolet będzie pierwszym samochodem, ...

...którego światowa premiera odbędzie się wyłącznie w Internecie i będzie transmitowana online na żywo.

Audi RS5 Cabriolet było już kilkakrotnie przyłapywane podczas testów na różnych torach. Ze zdjęć szpiegowskich można było wywnioskować, że stylistycznie mocno przypomina wariant coupe po face liftingu ze specjalnym pakietem komponentów aerodynamicznych, na który złożyły się m.in. zmodyfikowana atrapa chłodnicy i zderzaki, nowe fartuchy boczne, poszerzone nadkola otaczające opony z 19-calowymi obręczami i nowy zderzak tylny z dyfuzorem i tradycyjnymi dla modeli RS końcówkami rur wydechowych o owalnym przekroju.

Do prasy przeciekło już także kilka szczegółów na temat nowego modelu. Pojazd będzie korzystać z tego samego silnika, co RS5 coupe, to znaczy z 4,2-litrowej jednostki V8 o mocy 450 KM/331 kW. Wariant ze składanym dachem będzie wyposażony w napęd na wszystkie koła quattro i 7-biegową przekładnię dwusprzęgłową S tronic z systemem „launch control” przejęte z coupe. Oczekuje się, że wyczynowy kabriolet będzie przyspieszać z miejsca do 100 km/h w około 4,7 sekundy i rozwijać prędkość maksymalną 250 km/h.

Audi RS5 Cabriolet wejdzie do sprzedaży w Europie najprawdopodobniej wiosną przyszłego roku.

RS5 Cabriolet nie będzie ostatnim modelem z rodziny RS5, jakie Audi przedstawi w ciągu najbliższych 12 miesięcy. Podobno producent z Ingolstadt pracuje już nad modelem A5 Sportback w wersji RS5. Ma być przeznaczona do sprzedaży głównie na rynku północnoamerykańskim.

Źródło: Audi, zercustoms.com, opracowanie: BM