Audi Q8 crossover-coupe wejdzie do produkcji

Audi Q8 crossover-coupe wejdzie do produkcji20.11.2012
Zgodnie z doniesieniami magazynu Car, nowy crossover Audi Q8 właśnie otrzymał zielone światło od najwyższych władz koncernu. Q8 ma stać się flagowym CUVem niemieckiego producenta i zdetronizować model Q7 ...

...(który możemy podziwiać na zdjęciu). Q8 ma wprowadzić powiew świeżości do serii samochodów użytkowych Audi i wyróżniać się bardziej sportowym i stylowym charakterem. Jednym słowem, przedstawiciele Audi mają nadzieję, że wyrośnie na mocnego rywala BMW X6.

Dziennikarze z serwisu Autoblog z kolei twierdzą, że nowe Audi Q8 będzie w dużej mierze bazować na konstrukcji z lekkiego aluminium, a jego platformę stanowić będzie wydłużona architektura MQB . To ta sama platforma, którą Grupa Volkswagena wykorzysta w nowej generacji Volkswagena Touarega, Porsche Cayenne, nie wspominając o nowym Audi Q7, które dzięki zastosowaniu tego nowego komponentu ma „schudnąć” o około 300 kg.

W gamie silnikowej Q8 miałyby się znaleźć zarówno jednostki benzynowe, jak i wysokoprężne, a po jakimś czasie na rynku najprawdopodobniej pojawi się także wariant RS z silnikiem o mocy 550 KM.

Nie należy się jednak spodziewać, że bardzo szybko zobaczymy na naszych ulicach nowego CUVa Audi. Magazyn Car poinformował, że nowy model znajduje się na razie w bardzo wczesnej fazie projektowej i jest mało prawdopodobne, by produkcyjna wersja Q8 pojawiła się publicznie wcześniej niż za pięć lat, czyli w 2017 roku. Pozostaje nam więc tylko uzbroić się w cierpliwość, dużo cierpliwości…

Źródło: Audi, Autoblog.com, opracowanie: BM