Nowe Audi A4 w 2014 roku

Nowe Audi A4 w 2014 roku07.01.2013
Segment sportowych sedanów klasy premium przez lata był zdominowany przez BMW serii 3, jednak nowe Audi A4 może okazać się poważnym rywalem dla tego modelu. Obecnie A4 mocno odczuwa konkurencję ze strony BMW, a na rynku amerykańskim ...

...dodatkowo „ciśnie” je Cadillac ATS, dlatego jasne jest, że jeśli Audi chce zwiększyć atrakcyjność A4 i pozostać w grze, musi pokusić się o przemodelowanie i odświeżenie designu tego luksusowego, sportowego sedana. Producent z Ingolstadt pracuje już nad nową wersją, a z informacji wyciekających z kwatery głównej wynika, że może być ona naprawdę ciekawa.

Nowe Audi ma na przykład napędzać nowy, 1,4-litrowy rzędowy silnik TSI o mocy od 122 do 180 KM. Ma on zostać wyposażony w system dezaktywacji cylindrów, dzięki czemu będzie się wyróżniać ekonomicznym zużyciem paliwa, na pewno sporo mniejszym, niż aktualna, 2-litrowa jednostka TFSI. Niewykluczone, że pojawi się także model Audi A4 z napędem hybrydowym złożonym właśnie z 2-litrowego silnika benzynowego połączonego z motorem elektrycznym generującym dodatkowe 96 KM mocy.

Nowe Audi A4 pod względem stylistycznym ma być ewolucyjnym krokiem na przód w porównaniu z aktualną generacją. Mówi się o bardziej opływowych liniach i designie przedniej części przypominającym Audi Crosslane Coupe Concept pokazany podczas zeszłorocznego Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Paryżu. Bazę pojazdu stanowić ma lżejsza platforma VW Group. Wnętrze ma zostać przemodelowane tak, by było bardziej ergonomiczne.

Nowe Audi A4 pojawi się na rynku w 2014 roku, najpierw w wariancie Coupe, a później sukcesywnie będą do niego dołączać wersje Avant, Allroad, S4 i RS4.

Źródło: Audi, Carbuzz.com, opracowanie: BM