Potrójne zwycięstwo dla Audi w Best Cars 2016

Potrójne zwycięstwo dla Audi w Best Cars 201628.01.2016
Czytelnicy niemieckiego czasopisma Auto Motor und Sport w plebiscycie Best Cars 2016 trzykrotnie przyznali Audi pierwsze miejsce. Audi A1 to najlepszy mały samochód, Audi A4 zwyciężył w kategorii klasa średnia, a Audi Q7 zatriumfował w klasie dużych SUV-ów.

Rupert Stadler, prezes Zarządu Audi AG: "Bardzo cieszymy się z potrójnego zwycięstwa w konkursie "Best Cars". To prestiżowe wyróżnienie jest wyraźnym sygnałem świadczącym o sile naszego doskonałego portfolio produktów, a jednocześnie doda ono wiatru w skrzydła naszej drużynie w roku 2016."

Potrójne zwycięstwo dla Audi w Best Cars 2016 1 Dr Stefan Knirsch, członek Zarządu Audi AG ds. rozwoju technicznego uzupełnia: "W nowym Audi A4 i nowym Audi Q7 wprowadziliśmy do produkcji seryjnej szeroką gamę najnowocześniejszych systemów wsparcia kierowcy. Także w tym roku kontynuujemy wprowadzanie nowych modeli stosując przy tym innowacyjne rozwiązania techniczne."

Uroczystość wręczenia nagród odbyła się dzisiaj w Stuttgarcie. Nagrodę za model A1 odebrał szef sprzedaży Dietmar Voggenreiter: "Audi A1 udowadnia, że samochodów klasy premium o formacie aut miejskich może odnieść prawdziwy sukces. Dzięki swemu sportowemu charakterowi i najlepszej jakości spod znaku Audi jest to ważny ambasador naszej marki."

W tym roku plebiscyt czytelniczy "Best Cars" świętuje swój 40. jubileusz. Podczas tegorocznej edycji do konkursu "Best Cars" w 11 kategoriach stanęło 364 modeli. W każdej kategorii czytelnicy wybierają zwycięzcę w klasyfikacji łącznej i w klasyfikacji samochodów importowanych. W głosowaniu wzięło łącznie udział 115 239 czytelników magazynu.

Źródło: Audi