MotoNews.pl

Range Rover Autobiography Ultimate Edition w Genewie

10 lutego 2011

Kategoria | Premiery  Targi
Range-Rover Autobiography Edition 4

Podczas marcowego, motoryzacyjnego show w Genewie zadebiutuje najbardziej luksusowa wersja Range Rovera. Nosi nazwę Autobiography Ultimate Edition i ma luksusowe wnętrze wykończone ręcznie naturalną skorą oraz szereg dodatkowych elementów wyposażenia.

Pasażerowie siedzący w tyle pojazdu mają do swojej dyspozycji dwa indywidualne fotele z elektryczną regulacja ustawienia, wysuwający się automatycznie, aluminiowy stolik do umieszczenia na nim laptopa, chłodziarkę do drinków i dwa iPady. Przedział bagażowy wyłożono drewnem tekowym przypominającym pokład jachtu i ozdobiono detalami z metalu i skóry. Drzwi, szczyt deski rozdzielczej i kierownicę obito skórą. W kabinie znajdziemy także dekoracje z okleiny drewnianej.

Klienci mogą także wybrać jeden z dwóch nowych kolorów nadwozia: czerwony Roussillon Red lub szary Otago Stone. Ultimate Edition został wyposażony w 20-calowe, wieloramienne felgi z lekkich stopów i specjalne plakietki na nadwoziu.

W ofercie silnikowej znajdzie się nowy, 4,4-litrowy diesel LR-TDV8 współpracujący z 8-biegową przekładnią automatyczną ZF wyposażoną w funkcję Drive Select i manetkami zmiany biegów umieszczonymi przy kierownicy. Silnik ten odznacza się mocą 313 KM i maksymalnym momentem obrotowym 700 Nm, przyspiesza Range Rovera w edycji specjalnej z miejsca do 100 km/h w 7,5 sekundy. Ultimate Edition będzie także dostępny z silnikiem turbo LR-V8 5.0 o mocy 510 KM i maksymalnym momencie obrotowym 625 Nm. Sprint od 0 do 100 km/h z taką jednostką napędową zabiera Range Roverowi 5,9 sekundy.

Obie odmiany występują w połączeniu z systemem Terrain ResponseTM, pozwalającym kierowcy dostosować parametry samochodu (w tym silnika, zawieszenia oraz kontroli trakcji) do każdego rodzaju warunków drogowych. System Terrain ResponseTM obejmuje teraz także układ kontrolujący ruszanie pod górę Hill Start Assist i układ kontroli przyspieszenia podczas zjazdu Gradient Acceleration Control, wykrywający osuwanie się pojazdu i automatycznie zmniejszający prędkość, by pomóc kierowcy odzyskać kontrolę nad samochodem.

Ranger Rover Autobiography Ultimate Edition będzie produkowany w Wielkiej Brytanii wyłącznie po uprzednim zamówieniu przez klientów. Seria zostanie ograniczona do 500 egzemplarzy.

Zdjęcia: Land Rover, opracowanie: BM