MotoNews.pl

Fiat na Geneva International Motor Show 2011

14 lutego 2011

Fiat PuntoMyLife 1

Gwiazdą stoiska Fiata na salonie motoryzacyjnym w Genewie będzie nowy model Freemont, pierwszy pojazd powstały w wyniku współpracy marki z Chrysler Group. Bazuje na modelu Dodge Journey i wejdzie do sprzedaży w drugiej połowie tego roku. To wszechstronny samochód zaprojektowany, by odpowiadać potrzebom rodzin poszukujących przestronnych, wygodnych i praktycznych środków transportu. Na stoisku w Genewie znajdzie się Fiat Freemont z napędem na przednią oś i turbodieslem 2.0 MultiJet o mocy 170 KM, o nadwoziu w kolorze “Bright Silver Metallic” i z kabiną wykończoną czarną skórą. Siedmioosobowy Freemont posiada także spory zakres wyposażenia, z takimi elementami, jak: kamera cofania, nawigacja satelitarna, ekran dotykowy 8,4 cala, 19-calowe felgi, trójstrefowa klimatyzacja, czujniki parkowania czy szyberdach.

W Genewie Fiat będzie się chwalić również serią „MyLife” – w tej wersji występują modele Punto, Qubo, Bravo i Doblò. Ja zapewnia producent, ma ona stanowić połączenie technologii, designu i poszanowania środowiska naturalnego. Odwiedzający wystawę będą mogli obejrzeć Fiata Punto „MyLife” z silnikiem 1,2 l o mocy 69 KM, Fiata Qubo „MyLife” z silnikiem MultiJet 1,3 l o mocy 75 KM, Fiata Bravo z silnikiem 1.6 MultiJet o mocy 120 KM i Fiata Doblò “MyLife” z jednostką 1,6 MultiJet o mocy 90 KM. Wszystkie jednostki napędowe wyposażono standardowo w technologię Start&Stop.

Na stoisku Fiata pojawi się także model 500 TwinAir w odmianie sedan i kabriolet oraz zadebiutuje marka „Air Technologies”,  zestaw ekologicznych technologii, które stosowane będą w różnych komponentach pojazdów marki Fiat.

Zdjęcia: Fiat, opracowanie: BM