MotoNews.pl

Land Rover na międzynarodowej wystawie motoryzacyjnej w Genewie

17 lutego 2011

Range Rover Range e

Na stoisku Land Rovera w Genewie będzie można podziwiać Range Rovera Evoque w wersji coupe i 5-drzwiowej, oraz limitowane edycje modeli Discovery 4 i Range Rover.

Podczas show zadebiutuje model Range_e. Jest to prototyp łączący 3-litrowy silnik diesla TDV6 z napędem hybrydowym typu plug-in. Range_e bazuje na modelu Range Rover Sport. Jednostka napędowa współpracuje z 8-biegową przekładnią automatyczną ZF. W SUVie tym moc może być przekazywana na wszystkie koła, a emisja CO2 wynosi zaledwie 89 g/km. Po jednokrotnym naładowaniu baterii Range_e korzystając wyłącznie z napędu elektrycznego może przejechać do 32 km, korzystając dodatkowo z diesla do 1110 km i rozwija prędkość maksymalną ok. 193 km/h.

1 marca podczas dnia prasowego Land Rover ogłosi także pełną listę cenową modelu Evoque w wersji coupe i 5-drzwiowej na rynku europejskim oraz zaprezentuje opcjonalne elementy jego wyposażenia.

Na genewskim show zadebiutują również dwie edycje specjalne. Range Rover Autobiography Ultimate Edition to najbardziej luksusowy Range Rover, jak powstał w dotychczasowej historii firmy. Limitowana edycja Discovery 4 „Landmark’ w czarnym i białym wariancie to bardziej nowoczesna interpretacja linii Discovery 4.

Zdjęcia: Land Rover, opracowanie: BM