MotoNews.pl

Pięciodrzwiowy Range Rover Evoque zadebiutuje w Los Angeles

10 listopada 2010

Range Rover Evoque 3

Pięciodrzwiowa wersja nowego Range Rovera Evoque zadebiutuje publicznie podczas Los Angeles Auto Show 2010, 17 listopada. Wariant ten ma spodobać się rodzinom, ponieważ oprócz sportowego wyglądu, jakim charakteryzuje się wersja 3-drzwiowa, oferować będzie także nieco więcej praktycznych zalet.

Evoque nadal ma kompaktowe wymiary, lecz linię jego dachu poprowadzono nieco wyżej. Jak twierdzi producent przestrzeń bagażowa w 5-drzwiowym Evoque jest porównywalna z tą, która znaleźć można w kompaktowych modelach kombi. W nieco bardziej przestronnej kabinie nie zrezygnowano z wykończeń z wysokiej jakości materiałów.

5-drzwiowy Evoque będzie dostępny zarówno w wersji z napędem na wszystkie koła, jak i na przednią oś. Oczywiście, tak jak pierwotny wariant, Evoque będzie również wyposażone w nowoczesne technologie: system zawieszenia Adaptive Dynamics, amortyzatory MangeRide czy system Terrain Response. Znajdziemy w nim także Surround Camera System, czyli nowy system pięciu kamer umiejscowionych tak, aby dawały wyraźny, prawie pełny widok przestrzeni dookoła samochodu. Obraz przekazywany przez kamery wyświetlany będzie na 8-calowym ekranie dotykowym umieszczonym na desce rozdzielczej.

Pięciodrzwiowy Range Rover Evoque będzie sprzedawany w 160 krajach na całym świecie, począwszy do lata przyszłego roku. Jak podaje producent, jego ceny będą rozpoczynać się od poziomu 30 000 – 35 000 euro.

Zdjęcia: Land Rover