MotoNews.pl

Range Rover Evoque Convertible Concept

27 lutego 2012

Range Rover Evoque Concept3

Żaden liczący się producent samochodów nie może pominąć Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Genewie i nie pokazać tam jakiejś premiery. Dotyczy to także Land Rovera, który zapowiedział, że w Szwajcarii zaprezentuje nowego koncepcyjnego Range Rovera Evoque w wersji ze składanym dachem. Evoque Convertible Concept ma pokazywać potencjał pierwszego na świecie połączenia SUVa i kabrioletu reprezentującego segment premium. Bazę stanowi oczywiście znany już model Evoque. Koncept został stworzony przez szefa projektantów Land Rovera, Gerry’ego McGoverna i jego zespół. Komentując projekt, McGovern powiedział:

„Evoque wspaniale nadaje się do przekształcenia w kabriolet. To studium nie jest tradycyjnym projektem pojazdu ze składanym dachem – pracowaliśmy nad uzyskaniem równowagi między poszczególnymi liniami nadwozia, by Evoque zachował swój wyrazisty kształt, a jednocześnie, by stworzyć coś unikalnego i – mam nadzieję – bardzo pożądanego.”

Kabriolet z miękkim dachem oparto o Range Rovera Evoque Coupe. Wyposażono go w składany dach z systemem zabezpieczenia pasażerów podczas dachowania. Koncept może przewieźć cztery osoby. Wyposażono go w szereg nowoczesnych rozwiązań technologicznych, takich jak: system Terrain Response umożliwiający łatwiejsze poruszanie się w terenie, system Surround Camera, asystent parkowania, system informacyjno-rozrywkowy z 8-calowym ekranem dotykowym i system audio marki Meridian. Evoque Convertible Concept zaopatrzono także w 21-calowe, srebrne obręcze z lekkich stopów, a nadwozie polakierowano na odcień metalicznej szarości. Wnętrze wykończono skórą.

Zdjęcia: Land Rover, opracowanie: BM