MotoNews.pl

BMW 750Li Grand Walker

28 stycznia 2013

Marka, model | ,
BMW 750Li Grand Walker 5

Kanadyjski tuner SR Auto Group specjalizuje się w modyfikacjach pojazdów luksusowych i „egzotycznych” i jest znany z takich niecodziennych przeróbek, jak choćby Lamborghini Murcielago LP640 Ballistic, Ferrari 458 Black Mist, czy Lamborghini Gallardo Project Mastermind.

Tym razem jednak do warsztatu SR Auto Group zawitał bardziej „zwykły” model (przynajmniej, jeśli chodzi o kategorię „ekstrawagancki design nadwozia”), a mianowicie nowe BMW 750Li, czyli luksusowa, bawarska limuzyna o rozszerzonym rozstawie osi. Po tym, jak kanadyjscy eksperci odprawili nad nią swoje czary, nosi nazwę „Project Grand Walker”.

BMW 750Li trudno jest przebić czymkolwiek w kwestii komfortu, a i osiągi nie pozostawiają wiele do życzenia. Pod maską limuzyny pracuje niezwykle sprawnie 4,4-litrowy silnik V8 biturbo dostarczający ponad 400 KM mocy na wszystkie koła za pośrednictwem napędu xDrive. Dlatego tuner podszedł dość zachowawczo do modyfikacji tego BMW.

SR Auto Group pokrył nadwozie BMW 750Li nieskazitelnie białym, perłowym lakierem, który zestawiono z zestawem nowych obręczy CV1 z lekkich stopów przygotowanych przez znaną firmę Vossen. Mają średnicę 22 cali i kolor matowego grafitu. Atrapa chłodnicy pozostała czarna i pięknie wyróżnia się na śnieżnobiałym tle. Czarne są również elementy należące do pakietu M-Sport, tylny zderzak i spojler. Dolną część przedniego zderzaka przeprojektowano, a szyby przyciemniono.

W sumie panowie z SR Auto Group specjalnie się nie napracowali, ale trzeba pamiętać, że czasem „mniej znaczy więcej”. W każdym razie zasada ta na pewno ma zastosowanie podczas udoskonalania takich „wszystkomających” modeli, jak BMW 750Li.

Zdjęcia: SR Auto Group, opracowanie: BM