MotoNews.pl

Pierwszy szkic Astona Martina Vantage GT3

15 kwietnia 2011

Kategoria | Premiery
Aston Martin Vantage GT3

Aston Martin przedstawił szkic nowego wyścigowego Vantage GT3, który zastąpi model DBRS9. Nowy Aston Martin Vantage GT3 bazuje na Vantage’u z silnikiem V12 i zacznie brać udział w zmaganiach sportowych w 2012 roku. Aktualny uczestnik wyścigów marki Aston Martin – model DBRS9 zadebiutował w 2006 roku w Le Mans. Został wyprodukowany w ilości 26 egzemplarzy i wygrał kilka imprez, włączając w to Australian GT na torze Mount Panorama w październiku zeszłego roku.

Aston Martin Vantage GT3 został zbudowany na aluminiowa platformie VH, a napędza go 6-litrowy silnik V12 współpracujący z 6-biegową, półautomatyczną przekładnią Xtrac. Posiada także nowy ABS i kontrolę trakcji. Aston Martin zakłada, że waga nowego Vantage’a GT3 nie przekroczy 1250 kg i że będzie on dysponować mocą 600 KM oraz maksymalnym momentem obrotowym 700 Nm.

Producent planuje stworzyć pierwszy prototyp Vantage’a GT3 do lipca tego roku, a potem rozpocznie testy. Pierwsze egzemplarze gotowych modeli trafią do klientów na początku sezonu 2012. Cena Vantage’a GT3 nie jest jeszcze znana.

Zdjęcia: Aston Martin, opracowanie: BM