MotoNews.pl

Odświeżony Aston Martin Vantage GT4 2011

29 listopada 2010

Kategoria | Premiery
Odświeżony Aston Martin Vantage GT4 2011

Aston Martin Racing wprowadził na rynek model Vantage GT4 w wersji na rok 2011. Wygląd nowego wyczynowego pojazdu z silnikiem V8 zainspirowała uliczna wersja Astona Martina Vantage z jednostką V12, co zaowocowało lepszą aerodynamiką nadwozia i zwiększoną siłą docisku do podłoża. Vantage GT4 ma także przeprogramowaną jednostkę kontrolną 4,7-litrowego silnika, dzięki czemu zwiększyła się jego moc i maksymalny moment obrotowy.

Podobnie jak obecny Vantage GT4 z silnikiem 4,7 l, który zadebiutował na wyścigach w 2009 roku, model w wersji na rok 2011 opiera się ściśle na ulicznej wersji Vantage. Zastosowano w nim to samo aluminiowe podwozie, podstawowy silnik i architekturę zawieszenia. „Podkręcono” nieco jednostkę napędową i ulepszono aerodynamikę nadwozia i po raz pierwszy klienci będą mogli wybrać specjalny wyczynowy ABS i system kontroli trakcji marki Bosch. System ten został specjalnie zoptymalizowany przez Bosch Motorsport na potrzeby Vantage GT4, by samochód świetnie spisywał się zarówno na suchym, jak i mokrym torze.

Nowy splitter, w jaki wyposażono Vantage GT4, zwiększa siłę docisku do podłoża przedniej części pojazdu oraz kieruje powietrze chłodzące do hamulców i chłodnicy. Z tyłu Vantage GT4 zyskał nowy dyfuzor z włókna węglowego i osłonę tylnej części podwozia z tego samego materiału, które także zwiększają siłę docisku do podłoża.

Oddział Aston Martin Racing w ciągu ostatnich dwóch lat wyprodukował już ponad 80 egzemplarzy modelu Vantage GT4 dla klientów z całego świata. W tym roku model ten wygrał Europejski Puchar GT4 i 24-godzinny wyścig w Dubaju w klasie GT4, 24-godzinny wyścig na Nürburgring i belgijskim Spa.