MotoNews.pl

Światowa premiera koncepcyjnego Subaru XV

19 kwietnia 2011

Marka, model | ,
Subaru XV Concept 14

Dziś w Szanghaju zadebiutował nowy, koncepcyjny pojazd Subaru, o nazwie XV. Ma on przedstawiać nową generację crossoverów marki, łącząc wyjątkową praktyczność SUVów z modną formą. Projektanci w swej pracy kierowali się koncepcją wyrażoną hasłem „Protren” – to skrót od angielskich słów „professional tool” i „trendy design”, czyli „profesjonalne narzędzie” i „modne wzornictwo”. Subaru XV ma więc łączyć autentyczną funkcjonalność profesjonalnego narzędzia z miejskim, stylowym wyglądem.

W przedniej części nadwozia zauważymy standardowe elementy wzornictwa Subaru, takie jak sześciokątna kratka atrapy chłodnicy czy reflektory w kształcie oczu jastrzębia. W tylnej części również odnajdziemy sześciokątne formy. Nadwozie polakierowano na dynamiczny kolor „Elektro Yellowgreen”. Felgi z lekkich stopów mają srebrne ramiona, czarne obręcze i przejrzystą, niebieską część centralną. Koncept porusza się na oponach o wymiarach 245/45 ZR19.

Do wykończenia wnętrza kabiny wykorzystano srebrno-białą skórę z żółto-zielonymi elementami ozdobnymi. Na konsoli środkowej umieszczono duży, wielofunkcyjny wyświetlacz. Koncepcyjne Subaru zostało także wyposażone w system EyeSight, czyli układ kamer stereo przy lusterku, które obserwują otoczenie i w razie zagrożenia mogą zatrzymać samochód lub ostrzec kierowcę sygnałem dźwiękowym.

Subaru XV ma długość 4,45 m, szerokości 1,8 m i wysokość 1,62 m oraz rozstaw kół 2,64 m. Może przewieźć 5 osób. Napędza je 2-litrowy, 4-cylindrowy silnik DOHC (niestety nie ujawniono jego mocy, ani maksymalnego momentu obrotowego) współpracujący z bezstopniową przekładnią Lineatronic.

Zdjęcia: Subaru, opracowanie: BM