MotoNews.pl

Nowe zdjęcia Porsche 911

15 lipca 2011

Marka, model | ,
Nowe zdjęcia Porsche 911

Porsche pokazało oficjalne zdjęcia nowej odsłony modelu 911 zrobione podczas testów w Afryce Południowej. Światowy debiut nowego Porsche 911 będzie mieć miejsce we wrześniu podczas wystawy motoryzacyjnej we Frankfurcie.

Producent nie ujawnił jeszcze szczegółów technicznych. Wiemy jednak, że nowa 911-tka urosła – ma być o niecałe 6 cm dłuższa od ustępującego modelu 997, rozstaw osi ma zostać powiększony o 10 cm, dach obniżony o ok. 1,3 cm, a zwisy – przedni i tylny nieco skrócone. Większy nie oznacza w tym przypadku cięższy – dzięki zastosowaniu specjalnej stali Porsche 911 ma być lżejsze od poprzedniego modelu o ok. 25 kg.

Reszta to już spekulacje, ale podstawową jednostką napędową będzie prawdopodobnie 3,4-litrowy silnik z wtryskiem bezpośrednim o mocy 350 KM, podobny do tego, jaki znaleźć można w Boxterze S. W 911-tce ma się także pojawić nowa skrzynia – chodzi o 7-biegową przekładnię manualną. Niektóre źródła donoszą także, że nowa generacja Porsche 911 będzie jakoby dysponować hybrydowym systemem KERS.

Zdjęcia: Porsche, opracowanie: BM