MotoNews.pl

Senner przedstawia: Audi Q5

16 sierpnia 2011

Kategoria | Senner Tuning  Tuning
Marka, model | ,
Senner Audi Q5 9

Niemiecka firma tuningowa Senner koniecznie chciała przemienić Audi Q5 w jego starszego brata Q7 W12 i dopięła swego. Zaprezentowany przez Niemców body kit wyraźnie nawiązuje do modelu Q7. Składają się na niego nowy przód nadwozia, poszerzone nadkola, czarna atrapa kratki chłodnicy NSW i nowy zderzak tylny. Całość uzupełniają 22-calowe felgi Corniche Monza i opony 265 /35R22 Vredestein Ultrac Sessanta

Ale to nie wszystko – SUV Audi według Sennera dysponuje silnikiem 2.0 TDI o mocy 213 KM i maksymalnym momencie obrotowym 445 Nm współpracującym z 7-biegową przekładnią S-tronic. By zyskać dodatkową dawkę mocy niemieccy specjaliści zainstalowali w Audi Q5 nowe, sportowe filtry powietrza, przeprogramowali jednostkę kontrolną silnika i zamontowali nowy układ wydechowy.

Senner podarował Audi tarcze hamulcowe o średnicy 380 mm z 6-tłoczkowymi zaciskami marki Brembo.
Wnętrze kabiny zmodyfikowanego Audi Q5 zostało zaprojektowane przez firmę Ingelheim. Znajdziemy tam specjalną tapicerkę, nowe drzwi, nową konsolę środkową i nową deskę rozdzielczą. Senner dodał do tego „smaczek” w postaci pilota, którym można otwierać i zamykać tylne drzwi.

Zdjęcia: Senner Tuning