MotoNews.pl

Renault Clio R.S. Ange & Demon: diabelskie Clio o twarzy anioła

30 września 2011

Kategoria | Premiery
Marka, model | ,
Renault Clio RS Ange Demon8

Renault Sport wypuszcza na rynek model Clio R.S. “Ange & Démon”, limitowaną serię Clio R.S. wyposażoną w zawieszenie CUP i szereg dodatkowych elementów wyposażenia. Po raz pierwszy w modelach Renault pojazd będzie dostępny w dwóch matowych odcieniach lakieru nadwozia – szarym lub czerwonym. Clio RS “Ange & Démon” ma czarny dach, 18-calowe felgi z lekkich stopów, opony Bridgestone RE 050 i kubełkowe fotele Recaro obite skórą.

Seria będzie obejmować diabelską liczbę 666 egzemplarzy i pojawi się w salonach sprzedaży na całym świecie. W rodzimej Francji jest dostępna już od dziś i kosztuje 27 990 euro. Od 7 października Clio RS “Ange & Démon” będzie pokazywane na wystawie motoryzacyjnej w Lionie.

Clio R.S. “Ange & Démon” może się pochwalić: tylnym spojlerem i dyfuzorem i umieszczoną na przednim zderzaku listwą w stylu F1 oraz przyciemnionymi szybami w tyle. Zza błyszczących, 18-calowych felg Interlagos, jakie oglądać mogliśmy w Mégane R26.R, wyglądają czerwone zaciski Brembo.

Ciepła atmosfera we wnętrzu kabiny świadomie kontrastuje z chłodną stylistyką nadwozia. Oprócz opisywanych już kubełkowych foteli Recaro znajdziemy tam: metalową gałkę dźwigni zmiany biegów, plakietkę z numerem seryjnym pojazdu, automatyczną klimatyzację i składane elektrycznie lusterka boczne. Klienci kupujący Clio R.S. “Ange & Démon” mogą wybierać między dwoma opcjami: R.S. Monitor – pokładowym systemem telemetrycznym Renault Sport i wbudowanym systemem nawigacyjnym Carminat TomTom Live.

Zdjęcia: Renault, opracowanie: BM