MotoNews.pl

Ford F-150 SVT Raptor 2012

05 października 2011

Kategoria | Premiery
Marka, model | ,
Ford F-150 SVT Raptor 2012

Ford USA zaprezentował model F-150 SVT Raptor w wersji na rok 2012. Raptor został wyposażony w nowy mechanizm różnicowy typu Torsen z przodu. Poprawia on znacznie przyczepność do nawierzchni przedniej części samochodu i pozwala na pokonywanie stromych przeszkód.

Ford F-150 SVT Raport został wyposażony w debiutującą w tym modelu przednią kamerę zamontowaną na kratce atrapy chłodnicy. System ten obecnie oczekuje na opatentowanie. Kierowca może dzięki niemu zobaczyć, co dzieje się przed samochodem, co przydaje się zwłaszcza przy wjazdach na duże pochyłości i pomaga omijać fragmenty skał. Kierowca może także w ten sposób unikać najechania oponą np. na ruchomy kamień.

We wnętrzu kabiny zastosowano wykończenia w kolorze matowego, anodyzowanego błękitu. Fotele mają wstawki ze skóry i system chłodzenia, a na desce rozdzielczej pojawiły się elementy z aluminium.

F-150 SVT Raptor 2012 jest o prawie 18 cm szerszy od poprzedniej wersji, dzięki czemu można było w nim zamontować dodatkowe komponenty zawieszenia, jeszcze bardziej poprawiające jego terenowe umiejętności. Szerszy rozstaw kół nadaje mu również agresywniejszy wygląd.

Pojazd porusza się na 35-calowych oponach BFGoodrich® All-Terrain TA/KO 315/70-17.

Standardowy 6,2-litrowy silnik V8 generuje moc 411 KM i maksymalny moment obrotowy 588 Nm.

“Głównym elementem programu SVT Raport jest ciągłe poszerzanie zakresu możliwości, jakie pojazd oferuje nabywcom. Chcemy, by działał świetnie we wszystkich warunkach terenowych – od wyścigów na pustyni po pokonywanie górskich stoków.” – powiedział Raj Sarkar menadżer ds. marketingu Forda F-150 – „ Staramy się, by produkt zawsze był ekscytujący i „świeży”, a wszystkie zmiany wprowadzone w modelu 2012 odzwierciedlają te starania.”

Zdjęcia: Ford, opracowanie: BM