MotoNews.pl

Tjin Edition przygotowuje specjalne wersje dwóch modeli Forda na SEMA Show

19 października 2011

Kategoria | Tuning
Ford Tjin Edition 2

Targi SEMA odbywające się w listopadzie w Las Vegas co roku są miejscem, w którym oglądać można najciekawsze amerykańskie rozwiązania tuningowe dla popularnych modeli samochodów. Nie inaczej będzie tej jesieni. Tunerzy już teraz zaczynają uchylać rąbka tajemnicy i kuszą pierwszymi zdjęciami anonsującymi ich specjalne projekty. Zespół Tjin Edition na przykład zaprezentuje przeróbki dwóch modeli Forda, przygotowane we współpracy z producentem z Detroit.

Pierwszy projekt to modyfikacja Forda Explorera w wersji na rok 2012. Samochód zostanie pokryty specjalnym lakierem marki Dupont, otrzyma zestaw nowych, 24-calowych felg iForged Concave, na których zamontowane zostaną spore opony marki Falken. O nowe zawieszenie zadba firma Eibach, a układ hamulcowy stworzył Baer. We wnętrzu znajdą się wykończenia ze skóry przygotowane przez LR Auto Body i para fotelików dziecięcych Recaro.

Drugi projekt to udoskonalony Mustang GT 5.0 przygotowany we współpracy ze studentami Universal Technical Institute. W tym przypadku także będziemy mieć do czynienia z nadwoziem polakierowanym produktami marki Dupont i układem hamulcowym marki Baer. Oprócz tego Mustang zyska 20-calowe felgi Forgestar i specjalne wykończenia we wnętrzu. Najważniejszym dodatkiem jest jednak turbosprężarka marki Paxton wzmacniająca 5-litrowy silnik V8.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć zapowiadających specjalne wersje Forda Explorera i Mustanga.

Zdjęcia: Tjin Edition, opracowanie: BM