MotoNews.pl

Techart prezentuje wzmocnione Porsche na wystawie w Dubaju

07 listopada 2011

Kategoria | Techart  Tuning
TECHART Porsche Cayenne 1

Podczas Dubai International Motor Show, które odbędzie się w dniach 10-14 listopada, Techart wystawi silną ekipę swoich modeli, które łącznie będą dysponować mocą ponad 2600 koni mechanicznych. Dubajczycy będą mogli przyjrzeć się z bliska Techart GTStreet R bazującemu na Porsche 911 Turbo, Techart Magnum, opartym o Porsche Cayenne, Techart Grand GT, dla którego podstawę stanowi Porsche Panamera Turbo oraz nowemu zestawowi tuningowemu o nazwie Aerodynamic Kit I.

Wystawa w Dubaju, to największa i najważniejsza impreza tego typu na Bliskim Wschodzie, przyciąga do dubajskiego World Trade Center tysiące gości z rejonu Zatoki Perskiej i z Azji. Techart zaprezentuje tam swoje programy indywidualizacyjne dla sportowego SUVa i dynamicznego sedana Porsche w połączeniu ze specjalnym pakietem wykończenia wnętrza oraz zestawami wzmacniającymi silnik – odpowiednio do 660 KM (486 kW) i 630 KM (464 kW), a maksymalny moment obrotowy w obu przypadkach do 880 Nm.

Swoją światową premierę w Dubaju będzie mieć nowy zestaw Techartu o nazwie TA 097/T3 zastosowany w modelu Techart GTStreet bazującym na Porsche 911 Turbo. Porsche zyskuje dzięki niemu dodatkowe 200 KM (174 kW) i 230 Nm maksymalnego momentu obrotowego, co oznacza, że w sumie kierowca zmodyfikowanego 911 Turbo będzie mieć do swojej dyspozycji imponujące 700 koni mechanicznych (515 kW) i 880 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Wspomniany już nowy Aerodynamic Kit I jest przeznaczony dla Porsche Cayenne Turbo, a po raz pierwszy można go było zobaczyć w Europie podczas zakończonego niedawno salonu samochodowego we Frankfurcie. Z kolei zestaw wzmacniający TA 058/t2 zwiększa moc silnika do 660 KM (486 kW) i maksymalny moment obrotowy do 880 Nm.

Zdjęcia: Techart, opracowanie: BM