MotoNews.pl

Dodge Charger SRT8 Super Bee

14 listopada 2011

Kategoria | Premiery  Targi
Marka, model | ,
Charger SRT8SuperBee 11

Już 16 listopada podczas Los Angeles Auto Show swój publiczny debiut mieć będzie Dodge Charger SRT8 Super Bee. Pierwszy Dodge Super Bee pojawił się w 1968 roku i był jednym z pierwszych pojazdów wyczynowych oferowanych za stosunkowo niewygórowaną cenę. Pierwszy Dodge Super Bee dysponował mocą 335 KM. W ciągu następnych dziesięcioleci Dodge jeszcze kilka razy przygotowywał nowe odsłony tej edycji specjalnej.

Chargera SRT8 Super Bee 2012 napędza 6,4-litrowy silnik V8 HEMI zastępujący standardowy 5,1-litrowy V8 HEMI. „Pszczółka” generuje 470 KM mocy i 637 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Pojazd rozpędza się z miejsca do 100 km/h w ok. 4 sekundy i osiąga prędkość maksymalną 281 km/h. Układ hamulcowy z wentylowanymi tarczami dostarczyła firma Brembo.

We wnętrzu znajdziemy podgrzewaną kierownicę SRT z manetkami do zmiany biegów, specjalne, czarne obicia foteli ze srebrno-żółtymi pasami oraz haftowane logo Super Bee na zagłówkach. Logo znajduje się również na desce rozdzielczej.

Nadwozie ozdobiono plakietką SRT i trójwymiarową maskotką pszczoły w kasku na kratce atrapy chłodnicy. Na masce silnika umieszczono dwa czarne pasy współgrający z czarnym pasem na pokrywie bagażnika. Pojazd porusza się na sportowych oponach Goodyear F1 Supercar (opcjonalnie dostępne są także opony Goodyear Eagle RS-A 2) zamontowanych na 20-calowych felgach z lekkich stopów.

Limitowana edycja Dodge’a Charger SRT8 Super Bee będzie dostępna jedynie w USA.

Zdjęcia: Dodge, opracowanie: BM