MotoNews.pl

Dodge Charger Daytona 2013

07 grudnia 2012

Kategoria | Premiery  Targi
Marka, model | ,
Dodge Charger Daytona 17

Dodge Charger R/T właśnie zyskał bardzo ciekawe, nowe wcielenie. Podczas tegorocznego Los Angeles International Auto Show debiutuje bowiem „wskrzeszony z martwych”, legendarny Charger Daytona. Dostępny w dwóch wariantach wyposażeniowych: Charger T/T i Charger R/T Road&Track Dodge Charger Daytona 2013 nawiązuje do unikalnego stylu historycznego pakietu Daytona, jednak oferuje nowoczesne rozwiązania i technologie charakteryzujące współczesną gamę modeli z serii Charger. Daytona będzie produkowana tylko na potrzeby rynku USA, jako seria limitowana ograniczona do 2500 egzemplarzy.

„Dzięki mocy 370 KM uzyskiwanej z silnika HEMI V8, napędowi na tylną oś i wyjątkowemu designowi Dodge Charger 2013 zalicza się do rodziny nowoczesnych „muscle cars”. Nowy Charger Daytona podnosi to doświadczenie na nowy poziom nawiązując do historycznego modelu „Daytona” – powiedział Reid Bigland, prezes i dyrektor generalny marki Dodge – „Legendarny silnik HEMI, specjalne wykończenia we wnętrzu, wyjątkowa stylizacja nadwozia łączą ze sobą świetną tradycję, porządne osiągi i dobrą jakość za cenę poniżej 33 000 dolarów”.

Specjalny model będzie dostępny w czterech kolorach nadwozia: niebieskim Daytona Blue, białym Bright White, srebrnym Billet Silver i czarnym Pitch Black. Do tego dołączono ciemne wykończenia, czarną atrapę chłodnicy, plakietki „R/T”, ozdobne naklejki na nadwoziu, folię ochronną na dachu, tylny spojler R/T i grafikę z napisem „DAYTONA” w tyle auta. Dodge Charger Daytona został też wyposażony w 20-calowe obręcze z polerowanego aluminium z czarnymi wstawkami.

Modele Daytona będą się także wyróżniać niebieską pokrywą silnika, przełożeniem tylnej osi 3.06, manetkami do zmiany biegów umieszczonymi przy kierownicy (przekładnia pracuje także w trybie sportowym) oraz sportowym ustawieniem układu kierowniczego i zawieszenia.

Wnętrze Dodge’a Chargera Daytona wykończono tapicerką z czarnej skóry Nappa i zamszu z niebieskimi szwami i lamówkami. Fotele są podgrzewane i wentylowane, a na oparciach mają wyhaftowany niebieski napis „Daytona”. Do tego dodano aluminiowe ozdobniki, nakładki na pedały gazu, hamulca i sprzęgła marki Mopar, system audio z 10 głośnikami o mocy 552 W i specjalną i numerowaną plakietkę „Daytona” sygnalizującą, że pojazd należy do limitowanej serii.

Zdjęcia: Chrysler, opracowanie: BM