MotoNews.pl

Mercedes-Benz C63 AMG Black Series w interpretacji Vath

18 grudnia 2012

Kategoria | Tuning  VATH
Vath Mercedes C63 AMG 12

Vath to firma tuningowa znana z bardzo „konkretnych” modyfikacji modeli marki Mercedes-Benz – wystarczy przypomnieć choćby Mercedesa SLK, Mercedesa CLS 63 AMG o mocy 660 KM, czy Mercedesa E500 rozpędzającego się do ponad 300 km/h.

Tym razem panowie z Vath także zabrali się za produkt niemieckiego producenta, a konkretnie za Mercedesa-Benz C63 AMG. Przygotowali pakiet modyfikacji dla edycji Black Series, która – przypomnijmy – generuje moc 510 KM.

Główne zmiany wprowadzoną przez Vath do Mercedesa-Benz C63 AMG to: nowa turbosprężarka, specjalny układ wydechowy i tuning jednostki kontrolnej silnika. W rezultacie moc jednostki napędowej wzrosła do imponujących 746 koni mechanicznych, co pozwala stuningowanemu Mercedesowi C63 AMG na przyspieszenie z miejsca do 100 km/h w 3,6 sekundy i rozpędzenie się do 350 km/h.

Poza tym Vath oferuje swoim klientom możliwość wymiany seryjnego zawieszenia na wariant o regulowanej wysokości, montaż sportowego układu hamulcowego, udekorowanie Mercedesa C63 AMG nowymi, 20-calowymi obręczami z lekkich stopów oraz elementami sprawiającymi, że pojazd nabierze atrakcyjniejszego stylu, np. nową atrapą chłodnicy.

Vath wycenił swoją propozycję dla Mercedesa-Benz C63 AMG na 49 310 euro.

Zdjęcia: Vath, opracowanie: BM