MotoNews.pl

Nowy samochód Castrol EDGE i BMW Motorsport

31 stycznia 2012

Kategoria | Sport
Marka, model | , ,
DTM BMW M3 3

30 stycznia w Walencji zaprezentowano nowy samochód zespołu Castrol EDGE. Zielone BMW M3 DTM będzie startować w wyścigach serii DTM w sezonie 2012.

Nowe BMW M3 DTM zespołu Castrol EDGE to wynik wieloletniej współpracy w zakresie technologii i sportów motorowych pomiędzy marką Castrol a BMW. Nazwa Castrol EDGE znalazła się na eksponowanym miejscu jednego z sześciu samochodów BMW M3 DTM fabrycznego zespołu BMW Motorsport. Jens Marquardt, szef BMW Motorsport, powiedział:

„Razem z marką Castrol świętowaliśmy wiele sukcesów na torach wyścigowych, nic więc dziwnego, że mamy zaufanie do jej produktów. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że współpracę możemy poszerzyć o serię wyścigów DTM. Castrol EDGE to marka, która idealnie pasuje do naszego nowego projektu”.

Celem współpracy obu marek jest utrzymanie pozycji lidera w światowych sportach motorowych. Efekty partnerstwa BMW i Castrol można było zobaczyć w wielu dyscyplinach sportowych, jak na przykład Formuła 1, wyścigi serii WTCC czy wyczerpujące 24-godzinne wyścigi Le Mans i Nürburgring. Teraz Castrol EDGE ma swój udział w najbardziej oczekiwanym powrocie – bo po niemal dwóch dekadach – BMW do serii DTM.

„DTM to jedna z najbardziej spektakularnych serii wyścigowych w Europie, która zmusza kierowców, zespoły i samochody do największego wysiłku” – powiedział Donald Smith, Castrol Sponsorship Manager. „Wspólnie z naszym długoletnim partnerem, BMW Motorsport, jesteśmy gotowi stawić czoła tym wyzwaniom i zrobimy wszystko, by BMW zwyciężyło w wyścigach DTM. Tak, jak miało to miejsce w przeszłości” – dodał Smith.

DTM (od 2000 roku Deutsche Tourenwagen Masters, w latach 1984-1995 Deutsche Tourenwagen Meisterschaft) to najważniejsza seria wyścigowa samochodów turystycznych w Niemczech. Obok brytyjskiej BTCC jest najbardziej prestiżową europejską serią wyścigową w tej kategorii.

Zdjęcia: Castrol