MotoNews.pl

Premiery Volkswagena w Lipsku

01 czerwca 2012

VW Beetle Fender Edition 3

Podczas Auto Mobil International (AMI) w Lipsku w dniach 2-10 czerwca Volkswagen przedstawi aż cztery premiery, w tym trzy światowe. Będą to nowy Volkswagen CC R-Line łączący sportowe osiągi z eleganckim wyglądem, dynamiczne Scirocco GTS z nadwoziem w stylu lat 70 i 80, Beetle Fender Edition stawiający na świetną jakość dźwięku systemu audio stanowiącego wyposażenie jego wnętrza i nowy CrossPolo „Urban White” o nadwoziu w specjalnym perłowym odcieniu bieli.

Volkswagen CC R-Line – światowa premiera nr 1
Trzy miesiące po wejściu na rynek nowego Volkswagena CC swój światowy debiut w Lipsku mieć będzie wersja R-Line sportowej limuzyny. Więcej szczegółów na ten temat znaleźć można w naszym poprzednim artykule o Volkswagenie CC R-Line.

Scirocco GTS – światowa premiera nr 2
Trzydzieści lat temu z linii produkcyjnej zjechało pierwsze Scirocco, teraz w Lipsku będziemy mogli oglądać specjalną wersję Scirocco GTS, w którym ponownie będzie można zobaczyć słynna gałkę dźwigni zmiany biegów w kształcie piłki golfowej – wyróżnik pierwszego Golfa GTI i Scirocco GTS z roku 1982. Więcej szczegółów na ten temat znaleźć można w naszym poprzednim artykule o Volkswagenie Scirocco GTS.

Beetle Fender Edition – światowa premiera nr 3
Beetle to pierwszy i jedyny samochód w Europie, który można zamówić z systemem audio stworzonym przez producenta gitar i wzmacniaczy – słynną markę Fender. W 2011 roku Volkswagen przedstawił podczas wystawy IAA we Frankfurcie koncept Beetle Fender, który był hołdem dla legendarnej, amerykańskiej firmy. Świetny wygląd i potężny system audio (400 W) spotkały się z takim zainteresowaniem odwiedzających imprezę, że Volkswagen postanowił stworzyć wersję produkcyjną modelu.

W Lipsku będziemy mogli ją zobaczyć po raz pierwszy. Nowy Beetle Fender będzie dostępny w dwóch kolorach nadwozia – czarnym i „głębokiej, perłowej czerni”. Volkswagen poszedł za słynną radą pana Forda (“możesz otrzymać samochód w każdym kolorze, pod warunkiem, że będzie to kolor czarny”) by wydobyć urodę chromowanych detali, w jakie wyposażone Beetle’a Fendera, w tym 18-calowych obręczy. W standardowej specyfikacji produkcyjne wersja Volkswagena Beetle Fender ma biksenonowe reflektory i światła do jazdy dziennej LED. Wnętrze pojazdu odznacza się wyszukanym stylem. Deskę rozdzielczą pokryto okleiną w stylu gitar Fendera i dodano do tego logo amerykańskiej marki. Kabina mieści również sportowe fotele, system audio Fendera i klimatyzację. Volkswagen Beetle Fender Edition wejdzie do sprzedaży jesienią tego roku.

CrossPolo ‘Urban White’

Volkswagen wystawi nowy model CrossPolo Urban White w związku z wejściem tego pojazdu do sprzedaży w Niemczech. To jedyne CrossPolo, które będzie można zamówić w kolorze „Oryx White Mother of Pearl Effect” (czyli z perłowo-białym lakierem nadwozia). Model posiada także 17-calowe obręcze „Budapest” w kolorze czarnym lub białym, czarne relingi dachowe i obudowy lusterek bocznych oraz przyciemnione szyby. Wnętrze utrzymano w odcieniach czerni.

Zdjęcia: Volkswagen, opracowanie: BM