MotoNews.pl

BMW Zagato Coupe

28 maja 2012

Marka, model | ,
BMW Zagato Coupe 17

BMW sprzymierzyło siły ze słynnym studiem projektowym Zagato. Efektem współpracy obie firmy pochwaliły się podczas zakończonego właśnie Concorso d’Eleganza Villa d’Este nad włoskim jeziorem Como. Światowa premiera tam przedstawiona nosi nazwę BMW Zagato Coupe. Koncepcyjny pojazd nie jest jedynie designerskim studium, został dopuszczony do ruchu drogowego i podobno uzyskał całkiem niezłe wyniki podczas testów na torze przeprowadzonych przez bawarskiego producenta.

Nadwozie BMW Zagato Coupe zbudowano ręcznie, montaż również odbywał się w trybie całkowicie manualnym, mamy więc do czynienia z rzemiosłem na najwyższym poziomie. Koncept ma bardzo wydłużoną maskę silnika, dobrze osadzoną kabinę i wyraźnie uwypuklony dach, płynnie łączący się ze muskularnym tyłem pojazdu o zwartej budowie. BMW Zagato Coupe jest bardzo szerokie, nisko zawieszone i ma mocno zarysowane kontury w przedniej części – to nowa interpretacja klasycznych cech BMW z podwójnymi, okrągłymi reflektorami i atrapą chłodnicy w kształcie nerki. Koncept zaopatrzono w 5-ramienne, 19-calowe obręcze z lekkich stopów i specjalny kolor nadwozia „Rosso Vivace” – ekspresyjny odcień czerwieni.

We wnętrzu dominuje sportowa elegancja ze skórzaną tapicerką w dwóch odcieniach szarości i czerwonymi, ozdobnymi akcentami. Na fotelach znalazły się wyhaftowane plakietki z literą Z.


Zdjęcia: BMW, opracowanie: BM