MotoNews.pl

Audi A7 Sportback według ABTa

30 maja 2012

Kategoria | ABT  Tuning
Marka, model | ,
Audi A7 Sportsline ABT 2

ABT od lat rozpieszcza nas inteligentnymi przeróbkami produktów Grupy Volkswagen i stał się chyba najważniejszym tunerem zajmującym się modyfikacjami Audi i Volkswagena. Choć najczęściej zajmują się mniejszymi modelami, takimi jak Volkswagen Golf, tym razem “wzięli na warsztat” Audi A7 Sportback.

Specjaliści z ABTa przygotowali obszerny „body kit” dla sportowej odmiany A7. Składają się na niego nowe zderzaki przednie i tylne, nowe fartuchy boczne i zestaw nowych końcówek rur wydechowych w stylu „quad”. Oczywiście nie mogło zabraknąć zestawu nowych obręczy – ABT przygotował produkty w rozmiarze 20 i 21 cali.

Wisienka na tym tuningowym torcie została jednak ukryta pod maską silnika. 3-litrowa jednostka TDI zwiększyła moc z 245 KM do ok. 300 KM, natomiast silnik V6 TFSI po zabiegach niemieckich tunerów wzmocnił się z 300 koni mechanicznych do 420 koni mechanicznych. ABT nie zapomniał także o nowym w ofercie silnikowej Audi A7 Sportback dieslu twin-turbo, który po modyfikacjach może pochwalić się 360 KM zamiast seryjnych 313 KM.

Zdjęcia: ABT, opracowanie: BM