MotoNews.pl

Nowa edycja specjalna Audi A1 i A1 Sportback

19 czerwca 2012

Kategoria | Premiery
Marka, model | ,
Audi A1 Sportbackamplified4

Audi wprowadziło na rynek dwie nowe edycje specjalne dla modeli A1 i A1 Sportback. Noszą nazwę A1 amplified red i A1 amplified white i są już w sprzedaży w Europie. Nowe modele bazują na wariancie wyposażeniowym Ambition i są dostępne we wszystkich oferowanych normalnie wersjach silnikowych. Seria A1 amplified posiada dodatkowo opcjonalne elementy wyposażeniowe Audi, quattro GmbH i Audi Genuine Accessories. Linia „amplified red” ma nadwozie w perłowym odcieniu czerwieni „Misano Red”, a „amplified white” w metalicznej bieli „Glacier White”. Oba są dostępne w trzech wariantach wyposażeniowych, każdy kolejny oferuje coraz obszerniejszy zestaw komponentów.

Pierwsza wersja „amplified” została wyposażona w czarny dach, czarny spojler dachowy S line, czarne obudowy lusterek bocznych i czarną atrapę chłodnicy. Do tego dodano 17-calowe, 5-ramienne obręcze z lekkich stopów z czarnymi wstawkami i matową, przejrzystą folię na masce silnika, dachu i w tylnej części. We wnętrzu znalazły się czarne fotele sportowe z czerwonymi lub szarymi przeszyciami i dywaniki z lamówką w kolorze czerwonym lub szarym.

Druga wersja „amplified plus” oferuje dodatkowo: czarną podsufitkę w kabinie, oświetlenie LED we wnętrzu oraz konsolę środkową i obudowę lusterka wstecznego w kolorze nadwozia, nakładki ze stali szlachetnej na pedały gazu, hamulca i sprzęgła, dodatkowe komponenty nadwoziowe wchodzące w skład pakietu „aerodynamics competition” w kolorze nadwozia i LEDowe światła tylne. Wyróżnikiem tej wersji jest także błyszcząca, czarna wstawka po lewej stronie dyfuzora, z którą zintegrowano dwie, matowe, czarne końcówki rur wydechowych (w przypadku wariantów z silnikiem o mocy do 77 kW jest to pojedyncza końcówka).

Trzecia wersja nosi nazwę „amplified advanced” i jest zarezerwowana dla modeli Audi A1 z silnikami o mocy powyżej 90 kW. Obejmuje wszystkie elementy z wersji „amplified” i „amplified plus” oraz komponenty wyposażenia wnętrza z pakietu S line sport. Na pakiet ten składają się m.in. sportowe fotele S z czarną tapicerką ze skóry Silk Nappa z kontrastowymi, czerwonymi lub srebrnymi szwami i tyłami oparć w kolorze Misano Red lub Glacier White. Do tego dobrano skoordynowane pod względem kolorystycznym dywaniki. Tylne szyby przyciemniono, by zapewnić prywatność pasażerom. Dodatkowe komponenty nadwoziowe z pakietu „aerodynamics competition” oraz duże skrzydło dachowe pokryto błyszczącym, czarnym lakierem. Do wyposażenia wersji „amplified advanced” należą także: reflektory Xenon plus i 18-calowe, matowe, czarne obręcze o pięciu ramionach.

Zdjęcia: Audi, opracowanie: BM