MotoNews.pl

Czy w 60 sekund można zapamiętać, jak dokładnie wygląda Nissan Micra?

21 grudnia 2016

Kategoria | Rynek
Marka, model | ,
Nissan-Micra

Jedna minuta. Sześćdziesiąt sekund. Tak czy owak to bardzo niewiele czasu. Czy tyle wystarczy światowej sławy rysownikowi Stephenowi Wiltshire’owi, aby dokładnie przestudiować wyrazistą sylwetkę modeli Nissan Micra — którego nigdy wcześniej nie widział — a następnie dokładnie ją narysować?

Kim jest Stephen Wiltshire?

Stephen ma fotograficzną pamięć i słynie z ogromnych monochromatycznych szkiców wykonywanych piórem na papierze. Przedstawiają zazwyczaj panoramy miast. Niezwykle szczegółowe rysunki powstają często po zaledwie kilkuminutowym przelocie helikopterem nad danym obszarem.

Nissan Micra konra Tilt Brush

Rysownik chętnie próbuje także nowych metod pracy. Firma Nissan zaproponowała mu narysowanie nowego modelu Nissan Micra za pomocą opracowanego przez Google narzędzia Tilt Brush. To innowacyjna aplikacja umożliwiająca tworzenie trójwymiarowych rysunków w wirtualnej rzeczywistości z wykorzystaniem urządzenia HTC Vive VR.

Tak powstało znakomite dzieło sztuki wizualnej, przedstawiające wyrazistą i muskularną sylwetkę nowego hatchbacka. Samochód, który posłużył za model dla rysownika, ma jaskrawo pomarańczowy kolor (Energy Orange). Będzie on prawdopodobnie jednym z najpopularniejszych wśród nabywców nowego hatchbacka marki Nissan.

Stephen powiedział:

„Podoba mi się Nissan Micra. Jest bardzo futurystyczny, a jego pomarańczowy kolor niezwykle energetyczny. Podoba mi się sylwetka, światła i mocne przetłoczenia boków. To bardzo wyrazisty model”.

Stephen nie po raz pierwszy rysuje samochód. Oprócz architektury uwielbia on szkicować duże amerykańskie sedany z lat 50. i 60., czyli pełne chromowanych detali krążowniki szos z oponami z białym pasem bocznym.

Pracownia i kulisy techniczne

Pracownię, w której powstawał rysunek Nissana Micra, urządzono w nieużywanym magazynie w Londynie. To rodzinne miasto Stephena. Rysownik musiał zmierzyć się z podwójnym wyzwaniem. Po pierwsze, rysunek miał być trój-, a nie dwuwymiarowy. Po drugie, miał przedstawiać model w pełnej skali, a nie w pomniejszeniu.

Być może największą trudnością był fakt, że Stephen nigdy wcześniej nie posługiwał się wirtualną rzeczywistością. Jednak po krótkim zapoznaniu się z ręcznym sterowaniem i intuicyjnym interfejsem Tilt Brush nie było wątpliwości, że znalazł się w swoim żywiole.

Kilka słów o modelu Nissan Micra

Nowy Nissan Micra to już piąta generacja tego modelu i znaczny postęp w porównaniu z poprzednikiem. Hatchback pozycjonowany jest w sercu europejskiego segmentu B. Charakteryzuje się wyrazistym wzornictwem, które jest jednym z jego głównych atutów.

Dynamiczne proporcje i opływowe kształty zostały podkreślone jaskrawymi i odważnymi kolorami nadwozia. Wyrazista stylistyka panuje także w kabinie z nowocześnie zaprojektowaną deską rozdzielczą z motywem „szybującego skrzydła”. We wszystkich wersjach standardowo zastosowano miękkie w dotyku materiały i tapicerkę w dwóch odcieniach.

Jean-Pierre Diernaz, wiceprezes ds. marketingu w Nissan Europe, powiedział:

„Nowy NissanMicra w pełni wyraża dewizę marki obiecującą „ekscytujące innowacje”. Chcemy to mocno podkreślić.

Uważamy, że stylistyka nowej Micry łatwo zapada w pamięć. Aby to zakomunikować, poprosiliśmy Stephena o narysowanie samochodu za pomocą innowacyjnej aplikacji Tilt Brush opracowanej przez Google”.

Zdjęcia: Nissan