MotoNews.pl

Kia Carens – nowa odsłona kompaktowego MPV zadebiutuje we wrześniu

25 lipca 2012

Kategoria | Premiery
Marka, model | ,
Kia Carens 1

Osoby wybierające się we wrześniu (29 września – 14 października 2012) na Międzynarodowy Salon Samochodowy w Paryżu powinny koniecznie odwiedzić stoisko koncernu KIA. Będzie tam można zobaczyć po raz pierwszy zupełnie nową odsłonę kompaktowego MPV marki o nazwie Carens

Sam model nie jest już taki nowy, bo na rynku funkcjonuje już od 200 roku. Od tego czasu Kia Carens doczekała się trzech nowych wcieleń (pierwsza generacja, face-lifting pierwszej generacji i druga generacja). Trzeba przyznać, że Carensowi już od dawna należała się jakaś kuracja odmładzająca, ponieważ ostatnią przeszedł w 2006 roku.

Producent nie zdradza na razie zbyt wiele na temat nowej generacji Carensa, nawet opublikowane niedawno zdjęcia zmodyfikowano tak, by niewiele można było na nich zobaczyć. W każdym razie Kia twierdzi, że nowy MPV będzie mógł się pochwalić odświeżoną stylistyką, niżej poprowadzoną linią dachu, większym rozstawem osi i 18-calowymi kołami.

Van ma mieć sportowy wygląd, lecz jednocześnie zaspokajać wszelkie potrzeby klientów związane z funkcjonalnością i przestronnością wnętrza. Kia odgraża się nawet, że zrezygnuje z grzecznego wizerunku modelu na rzecz bardziej dynamicznego image’u i trudno będzie nam poznać poczciwego MPVa.

Wprawdzie przedstawione fotografie nie pozwalają na przyjrzenie się wszystkim szczegółom, ale wydaje się nam, że rewolucji jednak nie będzie, choć nowy Carens rzeczywiście ma bardziej opływową sylwetkę. Pozostaje nam cierpliwie czekać do września, by przekonać się, jak Carens będzie prezentować się w pełnej krasie i naturalnych kolorach.

Nowa Kia Carens będzie kolejną nowością w ofercie producenta, który ostatnio przedstawił nową generację Cerato, nowy okręt flagowy Quoris oraz nową odsłonę Sorento.

Zdjęcia: Kia, opracowanie: BM