MotoNews.pl

Ford Mondeo po kuracji upiększającej w Loder 1899

26 lipca 2012

Kategoria | Loder 1899  Tuning
Marka, model | ,
Ford Mondeo Loder1899 7

Aktualna generacja Forda Mondeo powoli szykuje się do zakończenia swojego „cyklu życiowego”. Kolejną odsłonę mieli już okazję oglądać Amerykanie, gdy w styczniu nowe Mondeo zadebiutowało na targach w Detroit (choć na tamtejszym rynku model nosi mylącą dla Europejczyków nazwę „Fusion”). Spotkało się z entuzjastycznym przyjęciem.
Na naszym kontynencie fani modelu z utęsknieniem czekają na jego debiut, choć ostatnio rozeszły się pogłoski, że premiera nowego Forda Mondeo w Europie może się opóźnić nawet o kilka miesięcy.

„A jeśli tak” – pomyśleli zapewne tuningowi specjaliści z Loder1899 – „… to dlaczego by nie pobawić się jeszcze aktualną generacją Mondeo?”. Jak pomyśleli, tak zrobili i zaproponowali nam pożegnalny pakiet modyfikacji dla odchodzącego modelu. Celem tuningu, była optymalizacja osiągów i wyglądu samochodu.

Na zestaw udoskonaleń przeznaczonych dla nadwozia Forda Mondeo złożyły się:

  • dokładka przedniego zderzaka typu „cupspoiler” z tworzywa sztucznego lub włókna węglowego,
  • dokładka tylnego zderzaka typu „cupspoiler” z tworzywa sztucznego lub włókna węglowego,
  • dyfuzor w tyle o agresywnej stylistyce i
  • spojler dachowy.

Oprócz tego panowie z Loder1899 wprowadzili modyfikacje w zawieszeniu i obniżyli je o 35 mm. Standardowy układ wydechowy wymieniono na produkt ze stali szlachetnej z dwoma końcówkami rur wydechowych. Loder1899 oferuje również możliwości wyposażenia układu wydechowego w sportowe katalizatory. Pojazd otrzymał także zestaw nowych, srebrnych obręczy o średnicy 18 lub 20 cali, które można zestawić z ogumieniem w rozmiarze: 225/35R18, 245/30R 20 lub 245/30R20.

Ofertę tuningową uzupełnia możliwość wzmocnienia 2,2-litrowego silnika TDCI do 244 KM.

Cena Forda Mondeo z zestawem udoskonaleń autorstwa Loder1899 to nieco ponad 38 000 euro.

Zdjęcia: Loder 1899, opracowanie: BM