MotoNews.pl

Kia Carens trzeciej generacji – pierwsze ofcjalne zdjęcia

19 września 2012

Marka, model | ,
Kia Carens 3

Im bliżej rozpoczęcia Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Paryżu, tym chętniej producenci dzielą się informacjami i materiałami wizualnymi dotyczącymi motoryzacyjnych premier, jakie będą mieć miejsce w stolicy Francji. Dziś do tego grona dołączyła Kia, która przedstawiła pierwsze oficjalne zdjęcia trzeciej generacji modelu Carens. Będzie to zupełnie nowa odsłona kompaktowego pojazdu typu MPV, którą dotychczas znaliśmy jedynie dzięki dwóm teaserom.

Koreański producent kieruje Carensa przede wszystkim do nowoczesnych rodzin, w których życiu dużo się dzieje i które mają nieco wyższe wymagania i pragną, by ich prywatny środek transportu był zarówno stylowy, jak i funkcjonalny. Kia Carens została zbudowana na nowej platformie podłogowej. Osie pojazdu rozstawiono w nieco większej odległości, linię dachu poprowadzono nieco niżej niż w poprzedniej generacji, a na nowej płycie podłogowej zamontowano przestronną kabinę, w której zmieści się nawet siedmiu pasażerów i podobno będą podróżować całkiem wygodnie.

„Nowa Kia Carens – w porównaniu do modelu drugiej generacji – posiada szerszą gamę praktycznych w codziennym życiu rodzinnym rozwiązań i jest jeszcze bardziej funkcjonalna. Co więcej, zyskała również świeży sportowy i dynamiczny wygląd” – powiedział Hyoung-Keun Lee, dyrektor generalny (CEO) Kia Motors Corporation. „Model ten jest nie tylko przykładem nowego kierunku w dziedzinie designu samochodów Kia, ale potwierdza przewagę, którą osiągnęliśmy nad naszymi konkurentami w segmencie MPV”.

Oprócz trzeciej generacji Carensa w Paryżu koreański producent przedstawi światową premierę nowego modelu Kia pro_ceed i europejskie debiuty sedana Optima Hybrid 2.0 oraz zmodernizowanego CUVa Sorento z silnikiem 2.4 GDI o mocy 192 KM.

Zdjęcia: Kia, opracowanie: BM