MotoNews.pl

Fordy w specjalnych odsłonach na tuningowych targach SEMA

15 października 2012

Kategoria | Targi  Tuning
Marka, model | ,
Ford Fusion SEMA 3

Na tuningowe targi SEMA odbywające się w Las Vegas na przełomie października i listopada Ford przygotował mnóstwo specjalnych wersji swoich produktów, włączając w to bardzo ciekawe interpretacje nowego, amerykańskiego modelu Fusion, który w Europie sprzedawany jest pod nazwą Mondeo. W sumie w Las Vegas pojawić się ma 20 różnych, specjalnych odsłon modeli Forda, poczynając od stuningowanych małych autek, przez sedany przygotowane do zmagań na torze, po ekspresyjne SUVy i ciężarówki Built Ford Tough.

Ford Fusion/Mondeo 2013 Tjin Edition

Amerykański Fusion w interpretacji Tjin to świetnie skomponowana mieszanka osiągów i luksusu, zmodyfikowana za pomocą najlepszych dostępnych produktów tuningowych. Nadwozie pokryto specjalnym, robionym na zamówienie lakierem marki DuPont w odcieniu beżowym. Pojazd ma dokładkę zderzaka marki 3dCarbon, szyberdach Webasto, reflektory i światła przeciwmgielne LightWurkZ.

Wnętrze mocno zmieniono dzięki produktom Katzkin. Zamontowano w nim także system audio marki Scosche Audio.

Osiągi poprawiono stosując zestaw turbo Unique Fabrication/Vibrant i wykonany na specjalne zamówienie układ wydechowy MagnaFlow z końcówkami rur umieszczonymi z boku auta. Pojazd porusza się na oponach Falken owiniętych wokół 21-calowych obręczy iForged Concave. Ma także układ hamulcowy marki Baer i zawieszenie typu coilover marki Pedders.

Ford Fusion Tjin Edition bazuje na modelu wyposażonym w 2-litrowy silnik EcoBoost współpracujący z 6-biegową przekładnią automatyczną SelectShift przekazującą napęd na obie osie.

Ford Fusion/Mondeo 2013 według MRT Performance
Model zmodyfikowany przez MRT Performance kryje pod maską 2-litrowy silnik EcoBoost, 6-biegową przekładnią automatyczną SelectShift i napęd na wszystkie koła. Pojazd ma czarno-niebieskie nadwozie o bardzo sportowej stylistyce oraz układ wydechowy Eco-Flow o brzmieniu, które na pewno zwróci uwagę wszystkich przechodniów i innych uczestników ruchu drogowego.

Ford Fusion/Mondeo 20113 według Ice Nine Group

Tego Forda Fusion/Mondeo z 1,6-litrowym silnikiem EcoBoost i 6-biegową przekładnią manualną przerobiono w stylu modeli wyścigowych startujących w V8 Supercars Series (zawody pod auspicjami FIA organizowane w Australii). Pojazd wyróżnia się intensywną zielenią nadwozia ze specjalnymi, czarnymi naklejkami, ale nie tylko dobrze wygląda, lecz także osiąga niezłe wyniki.

Ford Fusion/Mondeo według 3dCarbon – Air Design
Na bazie Forda Fusion z 2-litrową jednostką EcoBoost, 6-biegową przekładnią automatyczną SelectShift i napędem na obie osie 3dCarbon stworzył idealne połączenie stylu i osiągów. Natchnieniem dla projektantów była elegancka, wyszukana stylistyka klasycznych, europejskich sedanów. „Body kit” podkreśla smukłą sylwetkę nowego Fusiona/Mondeo, obniżając go wizualnie i przekształcając w niezwykłego sedana, który będzie się rzucać w oczy i na autostradzie i na miejskich ulicach.

Zdjęcia: Ford, opracowanie: BM