MotoNews.pl

Mercedes C63 AMG Black Series wzmocniony do 600 KM

01 sierpnia 2012

Kategoria | Tuning
Domanig Mercedes C63 AMG 11

Mercedes-Benz C63 AMG nieustająco rozpala wyobraźnię fanów motoryzacji i jest wdzięcznym „tworzywem” dla wielu firm tuningowych. Czasem takie przeróbki są ciekawe, jak w przypadku C63 AMG T-Model zaproponowanego przez edo competition, a czasem bywają niedorzeczne, jak w przypadku różowego wariantu C63 AMG.

Pod koniec zeszłego roku producent przedstawił najmocniejszy jak dotąd model klasy C – Coupe Black Series. Mercedes-Benz C 63 AMG Coupe Black Series to naprawdę silny zawodnik – z 6,3 litra pojemności silnika V8 generuje 517 KM mocy i maksymalny moment obrotowy 620 Nm. I aż się prosi o lekkie „podrasowanie”.

Tuner specjalizujący się poprawianiu produktów Mercedesa – Domanig przygotował więc ciekawy pakiet modyfikacji dla tego modelu. Składają się na niego – zestaw wzmacniający silnik C63 AMG Black Series o 83 konie mechaniczne i seria komponentów poprawiających wygląd i aerodynamikę nadwozia.

Ingerencja Domaniga w jednostkę napędową objęła przeprogramowanie jednostki kontrolnej silnika, zamontowanie nowych kolektorów wydechowych i sportowego katalizatora. W rezultacie 6,3-litrowy silnik V8 zwiększył moc z 517 KM do około 600 koni mechanicznych. Tuner oferuje również możliwość wyłączenia elektronicznej blokady prędkości, dzięki czemu Mercedes-Benz C63 AMG Black Series może pomknąć nawet z prędkością 320 km/h (ograniczenie seryjne to 300 km/h). Domanig zamienił seryjne zawieszenie na produkt KW wariant 3, dzięki czemu podwozie Black Series unosi się o 30 mm niżej nad ziemią w porównaniu z modelem fabrycznym.

Tuning wizualny objął zmianę lakieru nadwozia na wariant nabłyszczany i uzupełnienie go o zestaw komponentów wykonanych z włókna węglowego. Wśród nowych elementów poprawiających aerodynamikę znalazły się m.in. dokładka na przedni zderzak i tylny dyfuzor. Całość uzupełnił zestaw nowych, 20-calowych obręczy oraz opony Dunlop Sport Maxx GT.

 

Zdjęcia: Domanig, opracowanie: BM