MotoNews.pl

Audi A7 Sportback ma dodatkowe 100 KM dzięki ABTowi

01 sierpnia 2012

Kategoria | ABT  Tuning
Marka, model | ,
ABT AS7 5

Eleganckie Audi A7 Sportback zadebiutowało dwa lata temu na Międzynarodowym Salonie Samochodowym w Paryżu.

Pięciodrzwiowy fastback bazuje na platformie MLB – tej samej, z której korzysta czwarta generacja Audi A6. Pojazd łączy w sobie sportowy charakter, elegancję i funkcjonalność. Jednak każdy, kto widział A7 Sportback w akcji na drodze wie, że może także dawać kierowcy i pasażerom wiele przyjemności z jazdy. A to za sprawą silników generujących przyzwoitą moc. Klienci mogą wybierać między czterema wariantami jednostek benzynowych o pojemności od 2,8 do 4 litrów i mocy od 204 do 420 KM i czterema wariantami jednostek wysokoprężnych o mocy od 204 do 313 KM (wszystkie mają pojemność 3 l.).

I to właśnie silniki Audi A7 Sportback najbardziej zainteresowały znanego tunera produktów Grupy Volkswagena – firmę ABT. Specjaliści z ABTa przygotowali bowiem ostatnio pakiet zwiększający ich moc, a właściwie moc jednego z nich. Swój produkt nazwali Audi AS7.

W warsztatach ABTa najmocniejsza jednostka napędowa A7 Sportback przeszła metamorfozę, dzięki której jej moc skoczyła do 520 KM/382 kW. Zmiany objęły także maksymalny moment obrotowy, który teraz wynosi 650 Nm (standardowo to 550 Nm). A to oznacza, że Audi AS7 może być nie tylko wygodnym środkiem codziennego transportu, lecz potrafi także pokazać „sportowy pazur”. A7 Sportback poprawiony przez ABT potrafi bowiem rozpędzić się nawet do 290 km/h.

Tuner zastosował w zmodyfikowanym Audi A7 Sportback sztywniejsze sprężyny w zawieszeniu i przygotował dla swoich klientów dwie dodatkowe opcje: moduł obniżający zawieszenie oraz zawieszenie pneumatyczne o nazwie ABT Level Control.

Wygląd zewnętrzny Audi A7 Sportback nie uległ zmianie – ABT podarował mu jedynie zestaw nowych, 20- i 21-calowych obręczy.

Zdjęcia: ABT, opracowanie: BM