MotoNews.pl

Mercedes-Benz CLS 63 AMG według Vorsteinera – malinowy król

08 sierpnia 2012

Kategoria | Tuning  Vorsteiner
Mercedes CLS Vorsteiner 1

Niedawno mieliśmy okazję podziwiać przygotowaną przez producenta nową odsłonę eleganckiej edycji specjalnej Mercedesa-Benz CLS 63 AMG Shooting Brake o wyczynowym charakterze. Natomiast w maju tunerzy z German Special Customs zaproponowali własną wizję Mercedesa CLS 63 AMG.

Teraz Vorsteiner zaprezentował pierwsze zdjęcia oraz informacje na temat własnego nowego programu tuningowego dla tego modelu. Pakiet modyfikacji oferowanych przez Vorsteinera niestety nie wykracza poza tuning wizualny. W zasadzie mamy do czynienia (z bardzo przyzwoitym co prawda) „body kitem”, jak Amerykanie określają zestaw komponentów poprawiających aerodynamikę i wygląd nadwozia.

Amerykańska firma specjalizująca się w tuningu marek z wyższej półki, takich jak: Porsche, BMW, Ferrari, Bentley czy Lamborghini dla Mercedesa CLS 63 AMG przygotowała modne ostatnio elementy z włókna węglowego. Z przodu pojazd zyskał karbonowy spojler. Wymieniono również maskę silnika i przednie błotniki. Standardowe fartuchy boczne zastąpiły komponenty z włókna węglowego. Na pokrywie bagażnika pojawił się karbonowy spojler. W tyle samochodu zamontowano również wentylowany dyfuzor.

Mercedesa polakierowano na przyjemny dla oka odcień malinowej czerwieni, który z pewnością będzie zwracać uwagę przechodniów na ulicy. Nowy wygląd zewnętrzny Mercedesa-Benz CLS 63 AMG został uzupełniony o zestaw obręczy z lekkich stopów w kilku rozmiarach do wyboru. Mogą mieć średnicę 19, 20 lub 21 cali.

Jedyną modyfikacją techniczną, jaką specjaliści z Vorsteinera przewidzieli dla wyczynowego Mercedesa jest wymiana fabrycznego układu wydechowego na produkt wykonany ze stali szlachetnej lub tytanu.

Wnętrze kabiny Mercedesa pozostało praktycznie niezmienione. Tuner umieścił w nim tylko nowe dywaniki z haftowanym logo swojej firmy.

Zmodyfikowany przez Vorsteinera Mercedes-Benz CLS 63 AMG będzie dostępny w sprzedaży pod koniec lata.

Zdjęcia: Vorsteiner, opracowanie: BM