MotoNews.pl

Wyczynowe Range Rovery na Salon Prive

03 września 2012

Range Rover Sport GTS-X 1

Pierwsze egzemplarze z nowej serii wyczynowych SUVów brytyjskiej firmy Overfinch zadebiutują 5 września podczas Salon Prive w Londynie, będą to: limitowana edycja Overfinch Sport GTS-X i Range Rover Evoque 2012 GTS. Overfinch to przedsiębiorstwo z Yorkshire działające od 1975 roku i specjalizujące się w modyfikacjach modeli Range Rover.

GT-X to najmocniejszy Range Rover Sport w stajni Overfincha. Jego sercem jest zmodyfikowany silnik V8 turbo o mocy 575 KM i maksymalnym momencie obrotowym 700 Nm. Overfinch wymieniła w nim seryjny układ wydechowy na wersję z przepustnicami, których pracę kontrolować może kierowca. Pojazd ma więc bardzo specyficzny „gang”. Potrafi także rozwinąć prędkość maksymalną 233 km/h.

Nadwozie stuningowanego Range Rovera Sport ozdobiono specjalnymi panelami bocznymi, otworami wentylacyjnymi w czarnych oprawach i dwukolorową naklejką z napisem Overfinch na masce silnika i pokrywie bagażnika. Wnętrze wykończono skórą nappa, znajdziemy ją na fotelach, podsufitce, słupkach i panelach drzwiowych. Tapicerkę zeszyto nićmi w kontrastowym, pomarańczowym odcieniu. Do tego dodano detale z włókna węglowego.

Drugim modelem prezentowanym przez Overfinch w Londynie będzie jaskrawofioletowy Range Rover Evoque GTS 2012, wykończony we wnętrzu ekstrawagancką, mało praktyczną, białą tapicerką. Trzydrzwiowy, kompaktowy model z napędem na wszystkie koła otrzymał od tunera zestaw nowych, 22-calowych obręczy oraz szereg specjalnych wykończeń.

Cena modelu GTS X to 147 500 funtów, a cena Range Rovera Evoque GTS 2012 to 89 995 funtów szterlingów.

Zdjęcia: Overfinch, opracowanie: BM