MotoNews.pl

Nowe Renault Scala

piątek, 07 września 2012

« poprzedni | news | następny »
Kategoria | Premiery
Marka, model | ,
Renault Scala 2

Renault wzmacnia swoją ofertę skierowaną do klientów w Indiach, wprowadzając na tamtejszy rynek nowy model o nazwie Scala. Nowy samochód z plakietką Renault jest dostosowany do potrzeb klientów z tego kraju oferując komfortowe warunki podróży za stosunkowo niską cenę. Francuski producent dość dynamicznie rozwija się w Indiach – w ciągu niecałych 18 miesięcy wprowadził na tamtejszy rynek pięć nowych produktów, a do końca tego roku otworzy 100 salonów sprzedaży.

Renault Scala to elegancki i dynamiczny sedan należący do segmentu premium. Pojazd wizualnie wyróżniają takie detale, jak chromowana atrapa chłodnicy i klamki drzwi, 15-calowe, sportowe obręcze z lekkich stopów i dwukolorowy zderzak tylny.

Renault położyło szczególny nacisk na to, by zapewnić wygodę kierowcy i pasażerom na tylnej kanapie, ponieważ hinduscy właściciele tego typu samochodów często korzystają z usług szofera. Wnętrze Renault Scala należy do najprzestronniejszych w swojej klasie, wykończono je skórzaną tapicerką, a w podłokietniku tylnej kanapy umieszczono dwa uchwyty na kubki do napojów.

Na liście wyposażeniowej Renault Scala znalazły się m.in.: automatyczna klimatyzacja z tylną dmuchawą, ustawiane elektrycznie lusterka boczne, wielofunkcyjny Smart Key, system Start/Stop i system audio, którego pracą steruje się za pomocą przełączników umieszczonych przy kierownicy, poduszki powietrzne dla kierowcy i pasażera na przednim siedzeniu, ABS z EBD, asystent hamowania oraz przednie światła przeciwmgielne.

Renault Scala będzie dostępne zarówno z silnikiem benzynowym (1,5-litrową jednostką o mocy 73 kW), jak i wysokoprężnym (1,5-litrowym dieslem dCi K9K o mocy 63 kW). Do pierwszych klientów trafi już w tym miesiącu.

Zdjęcia: Renault, opracowanie: BM

Dodaj komentarz