MotoNews.pl

Porsche 911/991 Wide Body według Kahn Design

24 września 2012

Kategoria | Kahn Design  Tuning
Marka, model | ,
Porsche 911 Kahn 1

Brytyjska firma tuningowa Kahn Design zapowiedziała poszerzenie swojej oferty programów modyfikacyjnych o (nomen omen) poszerzoną wersję Porsche 911/991. Jak twierdzi tuner, połączenie niemieckiej myśli technicznej z brytyjską elegancją to dla niego nie pierwszyzna i że znalazł odpowiedni patent na to, by uczynić go modelem idealnym.

„Wierzymy, że wszystkie Porsche 911 i 991 powinny wyglądać właśnie tak.” – powiedział projektant z Wielkiej Brytanii z wrodzoną skromnością.

Jak więc wygląda propozycja pana Kahna? Niestety projekt zostanie zaprezentowany publicznie dopiero w najbliższych tygodniach i na razie możemy jedynie przyjrzeć się fotografiom przedstawiającym model w tym samym ujęciu, lecz w dwóch (zbliżonych) wariantach kolorystycznych. Pojazd wyposażono także w zestaw nowych obręczy z lekkich stopów Monza.

Na zestaw poszerzający nadwozie złożyły się: większe nadkola z przodu i tyłu pojazdu, nowa sekcja przednia, nowa sekcja tylna, nowy układ wydechowy i specjalne odcienie lakieru pokrywającego karoserię: szary i jeszcze bardziej szary.

Wnętrzu Porsche, tak jak innym modyfikowanym przez siebie modelom, Kahn nadaje indywidualny charakter dostosowując je do potrzeb klienta. I tym razem naprawdę serio traktuje hasło „klient nasz pan”, bo kupując samochód zmodyfikowany przez Kahn Design możemy zażyczyć sobie wykończeń w kabinie w dowolnym kolorze, pasującym np. do naszych ulubionych spodni, albo umaszczenia naszego psa.

 

 

Zdjęcia: Kahn Design, opracowanie: BM