MotoNews.pl

Porsche zmodyfikowane przez Techart zawojują Essen Motor Show

27 listopada 2012

Kategoria | Techart  Tuning
Techart Porsche Boxster

Podczas jednej z najważniejszych imprez tuningowych na naszym kontynencie – Essen Motor Show, który odbędzie się w dniach 1-9 grudnia, Techart zaprezentuje aż trzy propozycje modyfikacji modeli marki Porsche – jedno z nich będzie światową premierą.

Mowa o zestawie poprawiającym aerodynamikę nadwozia Porsche Boxstera o nazwie Techart Aerodynamic Kit I (rzymska jedynka na końcu nazwy zapowiada, że to pierwsze, lecz jeszcze nie ostatnie słowo Techartu w tej dziedzinie). W Essen pokazane zostanie Porsche Boxster z tym zestawem, z nadwoziem polakierowanym na odcień srebra „GT Silver”, z duża liczbą ciekawych dodatków i błyszczącymi, czarnymi obręczami Techart Formula III o średnicy 21 cali.

Nowe wnętrze dwuosobowego Porsche również jest dziełem specjalistów Techartu i kolorystycznie harmonizuje z barwą nadwozia. Poza tym w kabinie zamontowano trójramienną, sportową kierownicę Techartu obciągniętą perforowaną, czarną skórą z dekoracyjnymi szwami. Przy kierownicy znalazło się miejsce na ergonomiczne manetki do zmiany biegów, również marki Techart. Wizualny kontrast wobec srebrnego wnętrza stanowią czerwone akcenty na desce rozdzielczej, panelach drzwiowych i konsoli środkowej.

Więcej szczegółów na temat pakietu Aerodynamik Kit I we wcześniejszym artykule o Porsche Boxster zmodyfikowanym przez Techart.

Oprócz premierowego pokazu pakietu dla Boxstera w Essen pojawią się także dwa inne modele niemieckiego producenta – Techart GTStreet RS bazujący na Porsche 911 GT2 oraz Techartowa interpretacja Porsche 911 Carrera S Cabrio.

Techart GTStreet RS wyposażony w pakiet TA 097/T2.2 ma o 170 KM więcej mocy niż model seryjny, a maksymalny moment obrotowy jego silnika wzrósł w porównaniu z wartością standardową o 180 Nm. W sumie pojazd może się więc pochwalić 700 KM mocy i 860 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Z pewnością będzie się zaliczać do najszybszych i najmocniejszych samochodów, jakie zostaną pokazane w Essen.

Porsche 911 Carrera S wystawiane podczas Essen Motor Show będzie zaopatrzone w program Techart Exterior, nadający nadwoziu jeszcze bardziej sportowy charakter, a przy okazji poprawiający charakterystykę aerodynamiczną auta.

Zdjęcia: Techart, opracowanie: BM