MotoNews.pl

Porsche 911 Carrera 4S według Techart – światowa premiera w Genewie

11 lutego 2013

Kategoria | Techart  Tuning
Marka, model | ,
Techart 911 Carrera 4S 8

Techart zaprezentował swój najnowszy program personalizacji Porsche 911 Carerra 4. Model zadebiutuje na Międzynarodowym Salonie Samochodowym w Genewie, a jednocześnie premierę będą miały zastosowane w nim: wyścigowy układ wydechowy Techart z systemem kontroli przepustnic i podwójnymi, umieszczonymi centralnie końcówkami rur wydechowych oraz układ Techart Noselift unoszący zawieszenie na wysokości przedniej osi. W Genewie zostanie pokazane Porsche 911 Carrera 4S o mocy 400 KM w kolorze szmaragdowym.

Nowy układ wydechowy wyposażony w specjalne, chromowane na czarno, owalne końcówki rur wydechowych nadaje samochodowi bardziej agresywny i sportowy wygląd, przypominający modele RSR. Wydobywający się z niego dźwięk kontroluje się za pomocą przycisku umieszczonego na konsoli środkowej – możemy wybrać normalne brzmienie, lub głęboki, gardłowy „gang”

Z kolei Techart Noselift System umożliwia zwiększenie prześwitu na wysokości przedniego spojlera o 60 mm. System można aktywować zarówno wtedy, gdy pojazd stoi, jak i wtedy, gdy się porusza, jednak przy prędkości powyżej 60 km/h pojazd obniża się automatycznie.

Przy prędkości 140 km/h dwuczęściowy spojler przedni Techartu ze zintegrowanym splitterem redukuje unoszenie nadwozia Porsche 911 Carrera 4S na wysokości osi przedniej, a w połączeniu z nowym dyfuzorem generuje dodatkowe 17,5 kg docisku w tylnej części nadwozia. Dwa nowe komponenty aerodynamiczne wbudowane w przednie otwory wentylacyjne nadają Porsche dynamicznego charakteru. Całość uzupełniają nowe fartuchy boczne i nowe wykończenia reflektorów i lusterek bocznych. Techart oferuje także dla Carrerry 4S nowe, 5-ramienne obręcze z lekkich stopów o średnicy 20 lub 21 cali.

We wnętrzu stuningowanego Porsche 911 Carrera 4S znajdziemy fotele pokryte czarno-szmaragdową skórą, tak samo wykończono panele drzwiowe. Podobny schemat kolorystyczny znajdziemy też na progach drzwiowych. Standardową kierownicę wymieniono na nową, sportową i trójramienną, którą obciągnięto czarną skórą i Alcantarą i zeszyto zielonymi nićmi.

Zdjęcia: Techart, opracowanie: BM