MotoNews.pl

Ferrari 458 Black Mist według SR Auto Group – czarny poemat kompilacji

26 września 2012

Kategoria | SR Auto Group  Tuning
Marka, model | ,
Ferrari 458 Black Mist 4

Przyznajemy się bez bicia, że podczas oglądania zdjęć Ferrari 458 Black Mist według SR Auto Group dziennikarskie paszcze redakcji rozjaśniły się niczym słońce nad Saharą. Jest piękne, jest dystyngowane i krzyczy: „Patrzcie na mnie!”, ale robi to w tak mało nachalny sposób, że mu to wybaczamy.

Ferrari 458 Black Mist podobałoby się nam jeszcze bardziej, gdyby było oryginalnym dziełem SR Auto Group. Tymczasem trzeba nazwać rzecz po imieniu: to kompilacja różnych komponentów pochodzących z warsztatów różnych tunerów.

Kanadyjska firma SR Auto Group tworząc swoją wizję Ferrari 458 Italia oparła się po prostu na sprawdzonych elementach, a najbardziej oryginalną częścią powstałego w ten sposób produktu jest jego nowa nazwa „Black Mist”, czyli „Czarna Mgła”.

SR Auto Group oparło się przede wszystkim na częściach przygotowanych przez uznaną firmę tuningową Novitec Rosso. Na pakiet nadwoziowy złożyły się: dokładka na przedni zderzak, tylny dyfuzor i tylne skrzydło. Do tego dodano obręcze z lekkich stopów marki PUR, model 1NE Monoblock o średnicy 21 cali z przodu i 22 cali z tyłu. Obręcze pokryto błyszczącym czarnym lakierem, by ładnie uzupełniały mroczne nadwozie.

Tuner nie wspomina nic o tuningu technicznym, zakładamy więc, że napęd Ferrari 458 Black Mist stanowi 4,5-litrowa jednostka V8 o mocy 570 KM/419 kW i maksymalnym momencie obrotowym 540 Nm współpracująca z 7-biegową przekładnią dwusprzęgłową GETRAG. Pozwala temu czarnemu poematowi na przyspieszenie z miejsca do 100 km/h w 3,4 sekundy i osiągnięcie prędkości maksymalnej 325 km/h.

Oryginalny tuning, czy nie – chyba jeszcze trochę sobie pokontemplujemy Ferrari 458 Black Mist…

Zdjęcia: SR Auto Group, opracowanie: BM