MotoNews.pl

SEAT zaprezentował nowego Leona – relacja filmowa z Paryża

04 października 2012

Kategoria | Targi
Marka, model | ,
Seat Leon 8

Z nowym SEATem Leonem mieliśmy się już okazję zapoznać na wizualizacjach, co więcej – hiszpański producent uchylił rąbka tajemnicy i jeszcze przed oficjalną premierą pokazał na filmie, jakim próbom w terenie poddawany był nowy Leon. Teraz szczęśliwcy, którzy odwiedzają teren ekspozycyjny Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Paryżu mogą zobaczyć nowego Leona na żywo. Prezes firmy, James Muir zachwalał go na wieczorze medialnym hasłem: „Nowy Leon nie wymaga kompromisu od klienta”.

Zgromadzeni na spotkaniu dziennikarze i goście mogli przyjrzeć się z bliska odświeżonemu modelowi bazującemu na nowej platformie MQB Volkswagena. Dzięki zastosowaniu tej konstrukcji pojazd waży o 90 kg mniej od poprzednika i choć jest krótszy o 52 mm, to oferuje więcej przestrzeni we wnętrzu ze względu na większy rozstaw osi.

W gamie silnikowej nowego Leona znalazły się zarówno jednostki benzynowe, jak i wysokoprężne. Model korzysta także z tak modnej ostatnio technologii Start/Stop.

Stylistycznie nawiązuje do rozwiązań, jakie mogliśmy oglądać we wcześniejszych pojazdach koncepcyjnych: w sportowym IBE z napędem elektrycznym, w crossoverze IBX i sportowym sedanie IBL. Leon jest także pierwszym pojazdem w swoim segmencie, który wyposażono w pełne światła LED.

Trzecia generacja modelu będzie produkowana w Martorell, w okolicach Barcelony. W sprzedaży pojawi się na początku listopada – najpierw w Niemczech, Austrii i Szwajcarii. Seat planuje również wprowadzenie do linii modelowej Leon wariantu 3-drzwiowego i ST (kombi).

Premierowy wieczór SEATa w Paryżu był także okazją do prezentacji nowego logo marki.

„Nowy Leon będzie pierwszym SEAT-em noszącym nasze nowe logo. Nowe logo SEAT-a odzwierciedla nasze zaangażowanie w czyste, precyzyjne projektowanie połączone z technologiczną perfekcją ” wyjaśnił James Miur.

Zdjęcia: SEAT, newspress, opracowanie: BM