MotoNews.pl

Audi A6 i A7 Black Edition

07 listopada 2012

Kategoria | Premiery
Marka, model | , ,
Audi A6 BlackEdition 5

Audi wprowadza na rynek brytyjski nową edycję specjalną modeli z serii A6 i A7 o nazwie „Black Edition”. Wyspiarze będą mogli nabyć Audi A6 w wariancie sedan i Avant oraz Audi A7 Sportback o bardziej wyrafinowanej stylistyce i z poszerzoną listą wyposażenia, a wszystko to w cenie od nieco ponad 35 000 funtów szterlingów po prawie 56 800 funtów szterlingów.

Black Edition wyróżnia się ciemnymi, tytanowymi obręczami z lekkich stopów o średnicy 20 cali w Audi A6 sedan i Avant oraz 21 cali w Audi A7 Sportback. Oprócz tego pojazdy mają czarne wykończenia na atrapie chłodnicy, w otoczeniu tablicy rejestracyjnej oraz czarne ramy szyb. „Mroczny” temat przewodni kontynuowany jest w postaci przyciemnionych szyb od słupka B ku tyłowi auta. Całość uzupełniają czarne relingi dachowe przeznaczone dla Audi A6 Avant Black Edition.

We wnętrzu zastosowano wstawki z czarnego lakieru fortepianowego i zamontowano sportowe fotele obite czarną skórą Valcona oraz czarną podsufitkę. Bazowa wersja Black Edition, czyli Audi A6 sedan i Avant i Audi A7 z linii S ma już bardzo bogatą listę wyposażenia, ale w tej specjalnej odmianie zyskała jeszcze system dźwięku przestrzennego marki BOSE, radioodbiornik cyfrowy DAB i Audi Music Interface z łączem do iPoda.

Gama silnikowa Audi A6 i A7 w edycji Black Edition obejmuje 3-litrową jednostkę BiTDI o mocy 313 KM i maksymalnym momencie obrotowym 650 Nm, 2-litrowy silnik TDI o mocy 177 KM i wszystkie mocniejsze jednostki z normalnej oferty Audi dla tej serii. Modele będą dostępne z napędem na przednią oś lub wszystkie koła.

Wszystkie warianty edycji Black mają także obniżone zawieszenie.

Zdjęcia: Audi, opracowanie: BM