MotoNews.pl

Audi S5 w stylistyce RS5 według Senner Tuning

08 listopada 2012

Kategoria | Senner Tuning  Tuning
Marka, model | ,
Audi S5 Senner 9

Firma Senner Tuning z Niemiec od jakiegoś czasu specjalizuje się w przeróbkach Audi A5, S5 i RS5. Najnowsze dzieło specjalistów z Ingelheim to przeróbka coupe S5. Dwudrzwiowe Audi zyskało nową stylistykę nadwozia, upodobniającą je do modelu RS5.

Pojazd polakierowano na biało i zamontowano w nim wloty powietrza i czarną atrapę chłodnicy zapożyczone z RS5 właśnie. Tył wzbogacił się o spojler w stylu RS5 oraz nowe końcówki rur wydechowych. Nad tylną szybą dodano malutki spojler, pojawił się również spojler na pokrywie bagażnika. Między błotnikami Niemcy zainstalowali nowe fartuchy boczne z włókna węglowego. Obudowy lusterek bocznych również wykonano z włókna węglowego w postaci połyskującej siatki. Charakterystyczne cztery pierścienie Audi umieszczone z przodu i tyłu samochodu zostały przemalowane na czarno, a przy przednim błotniku znalazły się plakietki z napisem „Supercharged”. Tablicę rejestracyjną podświetlają białe diody LED.

Senner wyposażył Audi S5 w czarne obręcze z lekkich stopów o średnicy 20 cali, wokół których owijają się opony Vredestein Ultra Sessanta w rozmiarze 245/30R20 z przodu i 295/25R20 z tyłu.

Zwieszenie typu coilover marki KW spowoduje, że pojazd będzie pewnie pokonywać zakręty i gwarantować pasażerom duży komfort jazdy. Oczywiście zawieszenie można obniżać.

Seryjny, 3-litrowy silnik V6, który mimo mylącego oznaczenia „TFSI” nie jest wyposażony w turbosprężarkę, lecz w kompresor, to potężna jednostka. Złota reguła tuningu głosi jednak: „Nigdy dosyć mocy!”, więc eksperci z Senner pomajstrowali przy nim i wzmocnili go do 429 KM (standardowo to 329 KM). Jednocześnie maksymalny moment obrotowy zwiększył się z 440 do 501 Nm. Niemieccy tunerzy zdjęli także blokadę prędkości, dzięki czemu przyszli właściciele zmodyfikowanego Audi S5 będą mogli w pełni cieszyć się udoskonalonymi osiągami.

Układ wydechowy z RS5 z konwerterem katalitycznym i przepustnicami wydaje z siebie imponujący dźwięk.
Wnętrze kabiny ozdobiono dwukolorową, czarno-czerwoną tapicerką ze skóry Nappa z kontrastowymi przeszyciami, elementami na drzwiach z siatki z włókna węglowego, sportową kierownicą z Audi R8 spłaszczoną w dolnej części, którą wyposażono w manetki do zmiany biegów, klamkami drzwiowymi z Audi RS5, specjalnym oświetleniem i dodano do tego system DVD.

Zdjęcia: Senner Tuning, opracowanie: BM