MotoNews.pl

BMW serii 6 Gran Coupe według Hamann-Motorsport

14 grudnia 2012

Kategoria | Hamann  Rynek Premium  Tuning
Marka, model | ,
Hamann BMW 6 5

Już w standardowej wersji BMW serii 6 Gran Coupe należy do najbardziej luksusowych i eleganckich samochodów na świecie. Szlachetne linie i urzekające proporcje sprawiają, że to coupe należy do najbardziej atrakcyjnych modeli bawarskiego producenta. Specjaliści z tuningowej firmy Hamann-Motosport postarali się jednak, by pojazd nabrał jeszcze bardziej wyrazistego stylu, nie tracąc nic ze sportowego charakteru. Eksperci od modyfikacji rezydujący na południu Niemiec przygotowali obszerny pakiet indywidualizacyjny dla BMW serii 6 Gran Coupe. Nowe obręcze z lekkich stopów, bardziej aerodynamiczny profil i mocny gang silnika to tylko niektóre z atrakcji przygotowanych przez Hamann-Motorsport

Hamann zastąpił standardową atrapę chłodnicy nową, zastosował reflektory z diodami LED i nowy zderzak przedni oraz lżejszą maskę silnika wykonaną z włókna węglowego. W tyle zamontowano spojler, wymieniono pokrywę bagażnika, a miejsce starego zderzaka zajął nowy, ze zintegrowanym dyfuzorem, w którym znalazło się miejsce dla 4 końcówek sportowego układu wydechowego. Fartuchy boczne także wymieniono na nowe o subtelnym designie.

Wspomniany już, nowy zestaw obręczy, to 21-calowe obręcze jednoczęściowe Anniversary Evo Hyper Black, na których zamontowano opony w rozmiarze 255/30ZR21 z przodu I 295/25ZR21 z tyłu. Sportowego charakteru dodaje BMW moduł obniżający nadwozie o 30 mm.

Opcjonalnie Hamann-Motorsport oferuje możliwość całkowitej rekonfiguracji wnętrza BMW serii 6 Gran Coupe. Tuningowi specjaliści przemieniają kabinę w salon dla VIPów stosując wykończenia z czarnego lakieru fortepianowego, drewna, skóry i Alcantary. Do tego dodają specjalne dywaniki i nakładki na pedały gazu, hamulca oraz sprzęgła z anodyzowanego aluminium.

Zdjęcia: Hamann-Motorsport, opracowanie: BM