MotoNews.pl

BMW serii 6 z aerodynamicznym pakietem M według Hamanna

23 listopada 2012

Kategoria | Hamann  Tuning
Marka, model | ,
Hamann BMW 6 M 3

Po prezentacji swojego pierwszego programu indywidualizacyjnego dla BMW serii 6 firma tuningowa Hamann Motorsport z niemieckiego Laupheim potrzebowała aż roku, by przygotować nową propozycję dla tego modelu. Teraz postanowiła się pochwalić wszystkim kolejną odsłona pakietu o swojsko brzmiącej w kontekście BMW nazwie “M”. Zestaw ten ma za zadanie poprawienie aerodynamiki nadwozia bawarskiego coupe.

Oznaczenie “M” nie wzięło się przypadkowo, bowiem specjaliści z Hamann Motorsport postanowili pójść nieco na skróty i w swojej propozycji dla BMW serii 6 “zagospodarowali” oryginalne, aerodynamiczne komponenty M, a konkretnie: osłonę przednią i tylną. W przedniej części nadwozia dodano nowy spojler poprawiający docisk osi do podłoża. W tyle wstawka w zderzaku stworzyła idealne miejsce do wyprowadzenia na zewnątrz czterech końcówek rur wydechowych. W programie Hamanna nadal utrzymały się wszystkie udoskonalenia wprowadzone już w 2011 roku, takie jak: nowy zderzak przedni, nowy spojler tylny, nowa pokrywa bagażnika i fartuchy boczne.

Gdyby ktoś odczuwał pewien niedosyt nowości tuningowych, a szczególnie tuningu technicznego dla BMW serii 6, którego całkowicie zabrakło w ofercie Hamann Motorsport, to zapraszamy także do lektury artykułu o BMW 650xi Gran Coupe wzmocnionym przez Manhart Racing do 543 KM lub o BMW serii 6 Gran Coupe stuningowanym przez AC Schnitzer, któremu przybyło spore stadko aż 40 koni mechanicznych.

Zdjęcia: Hamann, opracowanie: BM